Spycross vybírá za Vás

Letní Letná zažije KOLAPS

Losers Cirque Company chystají premiéru nového představení

Letní Letná
Letní Letná

S premiérou zbrusu nového představení KOLAPS se na Letní Letné představí jeden z nejpopulárnějších současných českých novocirkusových souborů Losers Cirque Company. Po létem, mořem a dobrodružstvím prodchnutém představení Beach Boy(s), které s velkým úspěchem představili na loňském ročníku Letní Letné, zamířili letos do trochu jiných vod, které ač se na první pohled mohou jevit temnější, nebude v nich rozhodně chybět typický "loserovský" humor a především vrcholná akrobacie. "Zkoumáne kolaps. Kolaps je součástí všech životů. Je to každodenní zkušenost, která ničí, bortí a drtí. Ale také buduje, zoceluje a utužuje. Bez kolapsu nelze posouvat své možnosti, nelze jít vpřed, nelze překročit svůj stín," vysvětluje Petr Horníček z Losers Cirque Company a dodává: "Zajímá nás podstata kolapsu. To, co dělá s jedincem a co naopak s celou společností. Otočí se společnost ke kolabujícímu zády? Využije společnost kolapsu jedince nebo nabídne pomocnou ruku?" Jedno je jisté, po vynikajícíchabeznadějně vyprodaných premiérách Walls & Handbags a Beach Boy(s) se máme letos opět na co těšit!

Premiéra Kolapsu proběhne 31. srpna na Letní Letné a v následujících dnes se návštěvníci dočkají ještě tří repríz. Losers Cirque Company ovšem nejsou jediní, kteří na Letní Letnou míří s premiérou. Na diváky čekají zbrusu nové kousky celé řady souborů české novocirkusové scény, včetně Cirku La Putyka, Cirkusu TeTy a dalších.

14. ročník festivalu Letní Letná proběhne od 17. srpna do 3. září v pražských Letenských sadech. Více informací na www.letniletna.cz. Vstupenky jsou v prodeji na webových stránkách Letní Letné. Členové věrnostního programu Letní Letné (držitelé karty Circus Fans Card) mají slevu na vybraná představení.

14. ročník Letní Letné láká hned na několik souborů světové extratřídy. Kanadský Cirque Alfonse zamíří v létě do Prahy se svou novou show, která bez rozpaků boří zažitá pravidla. Revoluční představení BARBU je doslova nabité originální akrobacií, odvážnými výstupy, říznou muzikou a perfektně upravenými plnovousy. Francouzsko-belgický soubor Collectif Malunés vezme návštěvníky na jedinečnou výpravu do světa, kde se sedmero vynikajících artistů vrhá z jedné cirkusové disciplíny do druhé stále a znovu pokoušející hranice schopností lidského těla i platnost fyzikálních zákonů. Po několikaleté odmlce se vrátí věhlasný francouzský soubor Atelier Lefeuvre & André. Žádnou neznámou není ani renomovaný katalánský soubor Escarlata Circus, který letos navíc slaví neuvěřitelných 30 let.

Losers Cirque Company je produkčním projektem společnosti United Atrs Petra Horníčka a Zdeňka Moravce. V současné době má Losers Cirque Company na repertoáru tři úspěšná novocirkusová představení - The Loser(s), premiéra v roce 2014, Walls & Handbags, premiéra v roce 2015 a Beach Boy(s), premiéra v roce 2016. Každé představení je jedinečné svým nastudováním. Stálý tým herců, tanečníků a akrobatů vždy přizve ke spolupráci další etablované umělce z různých oborů a tak vzniknou jedinečné projekty, které mají ambici obstát v konkurenci se zahraničními produkcemi.

Mezinárodní festival Letní Letná pořádá společnost Gaspard, z.s. ve spolupráci a za podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva Kultury České republiky a Prahy 7.

Festival se koná pod záštitou radního hlavního města Prahy Jana Wolfa.

KOLAPS / COLLAPSE

Námět: Petr Horníček, Tomsa Ligierski, Matyáš Ramba

Režie: Tomsa Ligierski

Choreografie: Matyáš Ramba

Scénografie: Petr Horníček, Štěpán Kuklík, Amar Mulabegovič

Animace: Amar Mulabegovič, Jan Šíma - Hyperbinary

Light design: Amar Mulabegovič, Michal Bláha

Kostýmy: Lucie Červíková

Hudba: Vladimír Mikláš, Josefina Žampová

Produkce: United Arts

Účinkují: Petr Horníček, Lukáš Macháček, Matyáš Ramba, Vítězslav Ramba, Jana Telcová, Kristýna Stránská, Martina Illichová, Nikola Kopáčová, Ondřej Sochůrek, Jiří Bělka, Josefina Žampová, Vladimír Mikláš

Premiéra 31.8. 2017 na festivalu Letní Letná.

Projekt vzniká za podpory Magistrátu hlavního města Praha a Ministerstva kultury ČR.

Partněři představení: Letní Letná, Magistrátu hlavního města Praha, Ministerstvo kultury ČR, CIRQUEON, United Arts, Luftballon, We Hate Ironing, Signal festival

6. Kouřimská skála 2017

Rodinný festival

Kouřimská skála 2017 aneb Vzpomínka na Petra Muka

26. 8. 2017 KOUŘIM

Přátelé a příznivci Petra Muka budou vzpomínat i letos!

NA LETOŠNÍ KOUŘIMSKÝ FESTIVAL DORAZÍ DAVID KOLLER, PETR KOLÁŘ, ILONA CSÁKOVÁ, BOHOUŠ JOSEF, PETR MUK BAND A DALŠÍ.

Sobota 26. srpna bude patřit již šestému ročníku letního hudebního festivalu v přírodním areálu Kouřimská skála. S podtitulem "Vzpomínka na Petra Muka" je to setkání muzikantů s přátelským vztahem k tomuto výbornému zpěvákovi, který navždy odešel v roce 2010.

Letošní obsazení je mimořádné: DAVID KOLLER, PETR KOLÁŘ, ILONA CSÁKOVÁ, BOHOUŠ JOSEF, PETR MUK BAND, ABBA STARS, KARYA, B. Lues, COVERTRIO+ a mnoho dalších. Ve speciálním večerním bloku s Petrovými písněmi se představí PETR MUK BAND (Jana Feriová, Jana Vaněčková, Michaela Klímková, Zbyšek Kordač, Luděk Fiala, Vít Bareš a Tomáš Waschinger). Připojí se opět i kouřimští: SMOKETOWN FELLOWS, Tomáš Jerry Waschinger (bubenické sólo), gymnastka Tereza Strejčková - mistryně světa 2015 i 2016 ve sportovním aerobiku, žáci ZUŠ a Svatoštěpánský sbor.Ti všichni naplní výbornou muzikou a tancem čas od čtyř odpoledne až do jedné po půlnoci.                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky