VINETŮŮŮ! – legendární náčelník na scénu

11.03.2020

Představením VINETŮŮŮ, které bude mít premiéru, jakmile opatření kvůli kronaviru dovolí (bude upřesněno) Divadlo Radka Brzobohatého pokračuje v umělecké lince "DRB - divadlo fenoménů". Autorskou komedii z pera Roberta Bellana charakterizuje úcta k předloze a zároveň odvaha udělat si z klasiky legraci. Všechny role (ano, včetně Nšo-či a Ribanny) hrají muži.

"Nikdo nemůže říct, že Vinetoua vůbec nezná. Pro mnoho lidí je to doslova ikona dětství a dospívání. Takže když jsme hledali další fenomén, který bychom přivedli na naše jeviště, byla volba jasná," uvádí umělecký šéf DRBu Lukáš Burian.

Autor a zároveň režisér Robert Bellan podotýká: "Ctím předlohu, ale to neznamená, že není reálné ztvárnit ji jako parodii, samozřejmě na hranici vkusu, a zároveň dát divákům Vinetoua, jakého znají a chtějí. Tvoříme takové představení, aby v něm byla nostalgie i humor současně. Fakt, že diváci postavu i děj filmů většinou umí doslova nazpaměť, nás zavazuje i osvobozuje najednou. Je to z režisérského pohledu opravdu zajímavá práce."

A jak se těší představitelé hlavních rolí:

Petr Vojnar (Vinetou): "S Robertem Bellanem jsem pracoval už před rokem a strašně se mi líbilo, jak dokáže vystavět scény pro diváka - jak umí nechat pracovat kulisy a text v úplné symbióze. Takže když mi volal, že je možnost hrát Vinetoua a navíc v Divadle Radka Brzobohatého, tak jsem vůbec nepřemýšlel, že bych to odmítl. Co jediné mě tedy trochu děsí, přiznávám, to je ta apačština. Mám taky trochu štěstí v tom, že Vinetou je prostě pořád jeden - ten sošný vyrovnaný náčelník. Ačkoliv je někdy vážně těžké zachovat na jevišti dekorum, to tedy ano."

Petr Jablonský (Old Shatterhand): "Dostal jsem scénář a ten byl tak vtipný, že jsem věděl, že toho prostě chci jít. Role tehdy ještě nebyly rozdělené, ale já říkal rovnou: Dejte mi cokoliv, já to beru. Když si čtete scénář a rovnou se smějete, je to dobré znamení. Těším se moc, je to krásná práce, ke které ale přistupuju s velkou zodpovědností, abych to jako neherec ostatním nezkazil."

Látka Vinnetou je další v řadě fenoménů, které DRB uvádí na divadelním jevišti. Jejímu uvedení předchází úspěšné projekty Přelet nad kukaččím hnízdem, 50ODSTÍNŮ! nebo Freddie - concert show.

Více o představení:

Účinkují:

Petr Vojnar, Petr Jablonský, Jakub Šlégr / Jakub Albrecht, Tomáš Racek, Lukáš Burian/Milan Enčev, Lukáš Malínek

Autor:

Robert Bellan

Režie:

Robert Bellan

Scéna:

Nikola Tempír

Choreografie:

Kryštov Grygar

Kostýmy:

Šárka Bellanová

Akce, které se v souvislosti s představením VINETŮŮŮ! chystají: herci DRBu budou zalesňovat lesy zničené kůrovcovou kalamitou (poslední týden v březnu - termín bude upřesněn), výroba lapačů snů osobnostmi divadla a následná dražba ve prospěch Nadace Pečovatel (10. května).

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!