Václav Neckář byl kmotrem knihy cestovatele Petra Horálka

27.09.2018

V pražském planetáriu se 26. září uskutečnilo představení Nebeské symfonie při příležitosti křtu stejnojmenné knihy fotografa a cestovatele Petra Horálka. Jeho astrofotografie doprovodila v programu elektronická hudba skladatele Miloše Rábla ze skupiny Bacily. Součástí projekce vybraných pasáží knihy a zajímavých příběhů byl i její křest.  Kmotrem byl zpěvák Václav Neckář.

Účast Neckáře jako kmotra byla symbolická nejen jako člena skupiny Bacily. Populární zpěvák v roce 1982 vydal dvojalbum Planetárium, jehož texty mají v mnoha případech "vesmírnou tematiku".

"Není lepšího kmotra knihy Nebeské symfonie než právě Václav Neckář a rovněž lepšího místa pro křest než pražské planetárium. Krásně to do sebe zapadá," uvedl další z autorů knihy a průvodce pořadem Vladislav Slezák.

Návštěvníci křtu se za doprovodu hudby prošli pod hvězdným nebem v chilské poušti Atacama, navštívili národní parky Namibie, zažili noc na Cookových ostrovech jižního Tichomoří a zúčastnili se dramatického rozbřesku na úpatí sopečných Kanárských ostrovů. Spatřili také vzácné nebeské úkazy, jako jsou úplné zatmění Slunce, polární záře, meteorický roj nebo tajemné záření atmosféry známé jako airglow.

Knihu Nebeské symfonie vydalo nakladatelství Albatros Media. Audiovizuální projekt fotografa Horálka a Slezáka z České astronomické společnosti s přiloženým hudebním albem Rábla je podle nakladatelství Albatros Media "vesmírným poutníkem díky mimořádnému spojení fotografií a hudby". Kniha je věnována památce Václava Knolla, východočeského člena České astronomické společnosti, který se významně zasadil o rozvoj popularizace astronomie na Pardubicku.

foto Petr Brodský

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!