Praha má nový, unikátní přírodní rodinný zábavní park KRTKŮV SVĚT

05.06.2020

KRTKŮV SVĚT

Zábava pro malé i velké

Praha bude mít od této neděle nový, unikátní, zábavní park Krtkův svět. Jde o přírodní areál v pražských Horních Měcholupech, kde děti, ale i celé rodiny najdou vyžití. A je opravdu na co se těšit! Nyní se otevírá první, asi dvouhektarová část celkem sedmihektarového areálu, další bude zprovozněna o prázdninách. Se zpřístupněním zbytku areálu se počítá v příštím roce a dalších letech. V rámci nedělního zahájení tu můžete potkat například moderátora Petra Vojnara Štěpánku Duchokovou s dětmi nebo herecký pár Evu Hruškovou a Jana Přeučila s jejich rodinou.

Návštěvníci v Krtkově světě najdou prolézačky, skluzavky, houpačky, brouzdaliště, jezírka, naučnou stezku nebo největší krmelec v Evropě. Děti zde mohou nakrmit ryby, navštívit přírodní divadlo a nechybí ani živá zvířata. Je zde prostor pro pikniky a rodinná grilování...

Koncepcí i nápadem je zcela unikátní areál, jehož autorem je Josef Roušal, který zde původně provozoval jen zahradnictví. Vedle něj se rozhodl vybudovat park pro malé i velké. Není jen majitelem areálu, ale sám vytvořil návrh celého parku a návštěvníci jej mohou potkat také se zaměstnanci v běžném provozu.

Areál připravuje pro děti a jejich rodiče velké množství tematických a divadelních představení v přírodním amfiteátru, který je koncipován pro cca 600 diváků, s plánovaným rozšířením lavic až na 777 míst.

"Park vzniká na několik etap a budeme jej postupně rozšiřovat. V plánu je třeba minizoo, pohádkové městečko, motokárová dráha, stezka v korunách stromů i další prvky. Je to hlavně v přírodě, na čerstvém vzduchu a kousek od centra hlavního města," říká autor nápadu a provozovatel Josef Roušal, který vše se svým týmem tvoří hlavně srdcem a tvrdí, že jeho šťastným číslem je sedmička.

"Proto není divu, že tuto číslovku u nás najdete téměř všude. Podařilo se mi sehnat třeba pěkné telefonní číslo 777 977 777, dobré registrační značky na auta ...007 a 777, číslo popisné máme 777, a začal jsem mou šťastnou číslovku používat i v zahradnictví na rostlinách: takže spousta stromů, keřů a květin má ceny se sedmičkami...," prozradil Josef Roušal.

K posilnění návštěvníků zde funguje velká jídelna, která je (kromě koronavirové doby) plánována jako samoobslužná, kde jídla a pití, ale i různých dobrot je dostatek. Jídelnu mophou navštívit i lidé , kteří do parku nejdou.

V areálu parku bude také několik stánků. V jednom z nich si například mohou rodiny nechat udělat z fotek, které tu pořídí, hrníček či polštářek z Krtkova světa na památku...

"Také rodiny či party přátel tu mohou trávit čas. Je to snad jediné místo, kde si mohou udělat vlastní piknik v trávě, nebo uspořádat grilovačku na jednom z mnoha grilů. Odpadá jim tedy starost o nádobí, úklid a brzo i třeba o maso či klobásky. Také to zde bude do budoucna k dispozici," prozradil Jan Molavec, manažer Krtkova světa.

"Grilování pro ty, kteří žijí v Praze, nemají terasu, zahradu, gril a chtějí si to užít je u nás ideálním. V podstatě mohou přijít s dětmi, podívat se na pohádku, užít si něco z našich atrakcí a pak grilovat. Večer mohou rodiče dát děti někomu na hlídání a jít na představení. To se areál uzavře a od 19 hodin tu budou různá divadla nebo recitály, koncerty a podobně...," láká do přírodního zábavního parku Jan Molavec.

Během léta zde bude i noční provoz, jelikož park včetně cest, stromů, terasy a mola budou osvětleny, takže rodiče mohou využít letního posezení za zvuků žab z našich jezírek.

V budoucnu je v plánu Krtkův svět rozšířit také o další, větší amfiteátr, kde bude velká stage

s prostorem pro různé festivaly a akce velkého rozsahu...

Už letos v létě zde budou fungovat také příměstské tábory pro děti...

VSTUPNÉ je dostupné pro všechny:

Po - Pá 177 Kč celodenní

Děti do 2 let a ZTP zdarma

Víkend, prázdniny 197 Kč

Po-Pá - /akční hodina 10-12/ celodenní 137 Kč...

Rodinné vstupné: Po-Pá 477 Kč - 3 osoby, 577 Kč - 4 osoby, 677 Kč - 5 osob

Víkend, svátky a prázdniny: 537 Kč - 3 osoby, 677 Kč - 4 osoby, 777 Kč - 5 osob

Školní skupiny 137 Kč /10 + 1 učitel/

Firemní / 24 osob + 1/ - 137 Kč

A kde KRTKŮV SVĚT najdete?

Krtkův svět, K Měcholupům 777, 109 00 Praha 15 - Horní Měcholupy
Pro cestu AUTEM zadejte do navigace GPS: 50.0509953N, 14.5656967E
Zastávka MHD Nádraží Horní Měcholupy, bus linky č. 204, 240, 252, umístěna v těsné blízkosti parku.

Dojet můžete i VLAKEM, vlaková stanice Horní Měcholupy je od Krtkova světa vzdálena cca 300 metrů.

Foto Jaroslav Hauer

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky