Pestrobarevné léto v Klementinu

25.06.2017

Svou světovou premiéru na festivalu bude mít baletní soubor A - Z, který uvede baletní večer Balet od A do Z. Představí tanec od svých začátků Ludvíka XIV až po současnost. Představení se uskuteční 25. července a 30. srpna. Zazní hudba autorů Billy, Charpentier, Rossini, Čajkovskij, Bizet či Debussy. Milovníci baletu rádi uvidí i Umírající labuť od Saint Seans. Galavečer uzavře Gabriel Faure a Rekviem.
Dalším představením bude 26. července Kamil Střihavka a Leaders. Kamil Střihavka patří právem mezi přední zpěváky v České republice. Jeho originální hlasový projev obdivují všechny věkové kategorie. Jeho Ježíš ve slavném muzikálu Jesus Christ Superstar je nesmrtelný. Kamil Střihavka se v tomto roce představí jen s jedním akustickým koncertem Kamil Střihavka & LEADERS. Celou atmosféru doladí prostředí Révového nádvoří v Klementinu.
27. července se představí kontroverzní zpěvačka Jana Kratochvílová. Na scéně populární hudby působí již čtyři desetiletí. Je jedna z nejvíce originálních osobností české popové scény. V 80. letech odešla do Londýna. Vidět její koncert je neuvěřitelnou událostí, ovšem v dobrém slova smyslu.
V srpnu bude festival pokračovat koncertem Chantal Poullain, která na počátku 80. let na sebe upozornila titulní rolí královny v Divadle Husa na provázku v představení Šašek a královna. Od té doby její kariéra stoupá vzhůru. Hrála v několika filmech, hostovala v Národním divadle Praha v roli kněžny v Jiráskově Lucerně, pod taktovkou Vladimíra Morávka. Chantal Poullain uvede večer plný francouzského chansonu o lásce, životě a smrti.
24. srpna se v zrcadlové kapli představí duo Michal Pavlíček a Monika Načeva. Michal Pavlíček je právem považován za nejlepšího kytaristu na světě. V 80. letech spoluzaložil legendární Pražský výběr. Skládá geniálním způsobem hudbu k divadelním představením, ale i filmovou hudbu.
Michal Pavlíček společně s Monikou Načevou, která je známá svým lahodně pronikavým hlasem vytvoří v Zrcadlové kapli neopakovatelnou atmosféru v barokním prostředí.
29. srpna na révovém náměstí klasická hudba. Orchestr Praga Sinfonietta se sólisty a sborem Vox Pragae pod taktovkou Miriam Němcové uvedou na nádvoří Klementina nesmrtelnou hudbu Wolfganga Amadea Mozarta - REQUIEM.Vstupenky na všechny akce jsou v prodeji sítí Ticketpro, Ticketportal a Viamusica.

V Praze proběhne v Klementinu 1. ročník festivalu - "Léto v Klementinu"
V samém srdci Prahy v Klementinu, proběhne letos 1. ročník festivalu "Léto v Klementinu". Na Révovém náměstí a v Zrcadlové kapli Klementina, Na Mariánském náměstí 1, se představí bohatý program, který je zaměřený od populární hudby, přes rockovou, až po klasiku. Každý si tedy najde svůj oblíbený žánr.Pod hvězdami si můžete vychutnat klasický romantický balet Romeo a Julie s hudbou Sergeje Prokofjeva. Zahájí tak festival 19. července v 20.00 hod. Další reprízy budou 20. července a 28. srpna. V hlavních rolích se představí Adam Zvonař a Radka Příhodová, sólisté Mnichovského baletu.

Ceny vstupenek se pohybují od 150 do 450 Kč.
Počet vstupenek je vzhledem ke kapacitě sálu velmi omezený, proto si neváhejte vaše vstupenky zakoupit včas a s předstihem.Do konce června je možné zakoupit permanentku za 900 korun na koncerty Jany Kratochvilové, Michala Pavlíčka a Kamila Střihavky. Pokud si vyberete tři jiná představení, máte při nákupu vstupenek do konce června možnost získat permanentku za 1000 korun.

PROGRAM


19.7.
Slavnostní zahájení - Sergej Prokofjev "Romeo a Julie", se sólisty Státní opery a baletu Mnichov
20. 7. - Sergej Prokofjev "Romeo a Julie", se sólisty Státní opery a baletu Mnichov

Balet Romeo a Julie, složený na motivy slavné divadelní hry Williama Shakespeara, je nejznámějším baletem jednoho z největších ruských skladatelů Sergeje Prokofjeva. Ve své době byla Prokofjevova hudba a jeho pojetí baletu opravdovou revolucí a velká ruská divadla váhala s uvedením.
Na konec donutili Prokofjeva k dopsání šťastného konce baletu, ale ani to nestačilo a divadla od uvedení ustoupila. Díky českému choreografovi Ivovi Váňovi Psotovi se světová premiéra Prokofjevova baletu Romeo a Julie uskutečnila 30. prosince 1938 v Brně.
V hlavních rolích se představí Radka Příhodová a Adam Zvonař solisté mnichovského baletu.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!