OBĚ LETOŠNÍ SLŮŇATA UŽ NÁVŠTĚVNÍCI ZOO PRAHA UVIDÍ VENKU

17.05.2020

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí vždy po poledni.

"Pražský zázrak" - tak označuje letošní slůňata ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Naráží tím na fakt, že jde o dvě krátce po sobě narozené samičky, které v Praze zůstanou a jednou zde položí základ vzniku nové rodinné skupiny. Zatím je návštěvníci mohou sledovat, jak společně poznávají svět.

Starší mládě, které porodila samice Tamara 27. března, aktuálně váží 138 kg a udělalo velký pokrok v používání chobotu. Mladší samička, jejíž matkou je slonice Janita, se co do výšky své nevlastní sestře již téměř vyrovná a váží aktuálně 128 kg. Obě slůňata jsou zvídavá, vitální a už se seznámila také se staršími slonicemi Gulab a Shanti, s nimiž pobývají ve venkovním výběhu. V budoucnu je čeká ještě setkání se společným otcem Ankhorem a s mladými samečky Rudim a Maxem.

Foto 1: Obě slůňata při první, "zkušební" procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Foto 2: Malé sloní samičky (mladší na snímku uprostřed) se samicí Janitou. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Foto 3: "Pražský zázrak". Dvě krátce po sobě narozené samičky slona indického v Zoo Praha. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!