Nová československá celovečerní pohádka „Když draka bolí hlava“ míří na filmový veletrh do Cannes

09.10.2018

Nebývalý úspěch se podařil československým tvůrcům pohádky Petrovi Šiškovi a Dušanovi Rapošovi. Jejich pohádka s názvem "Když draka bolí hlava" míří na největší filmový veletrh MIPCOM do Cannes (www.mipcom.com). Filmový veletrh probíhá od 15. 10. do 18. 10. a Česká republika tam bude mít svou novou pohádku. V rámci veletrhu jsou prezentovány nové snímky kinodistributorům a zástupcům TV společností z celého světa, takže se může stát, že naši novou pohádku uvidí diváci z mnoha zemí. Pro spolupráci na celosvětové distribuci si producent Petr Šiška vybral zkušeného distributora českých filmů v zahraničí Filipa Albrechta, který se dohodl s filmovým studiem Hamburg o zastoupení pohádky ve světě.

Sám pan Albrecht ke spolupráci říká:
"Myslím, že je to poprvé, kdy bude česká pohádka zastoupena v Cannes takto mezinárodně.

Podařilo se mi s generálním ředitelem Studio Hamburg Enterprises Christianem Rönschem dohodnout zastoupení pohádky pro celý svět. Pan Rönsch viděl oficiální trailer a na základě toho se rozhodl pro spolupráci. Studio Hamburg je jedním z největších studií v Evropě, které se zabývá také celosvětovou distribucí filmů a spolupracuje např. s BBC, HBO Europe, Netflixem, Amazonem, Warner Brothers, CBS a dalšími. Pro československou pohádku vymysleli anglický název 'THE SECRET OF THE TWO-HEADED DRAGON', v překladu 'Tajemství dvouhlavého draka'. Pod tímto názvem se bude na Mipcomu prezentovat."

Originální československá pohádka Když draka bolí hlava zamíří za svými diváky do kin už 25. října. Zcela nový dračí příběh, dva jazyky, špičkové herecké obsazení v čele s Karlem Gottem a Kamilou Magálovou, odvážné propojení herců s 3D animacemi a věhlasnou československou loutkářskou školou, podmanivá hudba a veselé písničky z pera Vašo Patejdla, Michala Davida, Leška Wronky, Igora Timka, Martina Haricha a Miro Bazgera, to jsou hlavní lákadla romantické pohádky pro celou rodinu. O tom, jak pohádka zachycující čtvero ročních období dopadla, se můžete přesvědčit v příběhu, který nabízí dvojici hlavních hrdinů, prince Janka (Jakub Jablonský) a princeznu Adélku (Zuzana Žáková), charizma slovenského krále Juraje (Ján Koleník), šarm slovenské královny Anny (Zuzana Mauréry), rozvážnost českého krále Tadeáše (Miroslav Šimůnek), půvab české královny Elišky (Kateřina Brožová), ale i mstivost a excelentní herecký koncert skřeta Blivajze (Miroslav Noga). Na výpravnou pohádku s více než stovkou originálních kostýmů, plejádou zvířecích hrdinů v čele s klokany a divočáky se můžete těšit už od 25. října.

Vskutku nabité herecké obsazení je předpokladem pro hodnotný zážitek nejen pro děti v kategorii 6 plus, ale i pro jejich rodiče a příznivce československé sounáležitosti.

Premiéra pohádky je plánovaná v kině Lucerna v Praze již na 25. 10. 2018.

Foto PETARDA PRODUCTION a. s.

Karel Gott bude v nové československé pohádce "Když draka bolí hlava" hrát roli kováře a jeho dcerka Charlottka si zahraje jeho vnučku Barborku. Kromě vnučky bude mít Karel také pohádkového vnuka Aleška Nykodýma alias Tomíka.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky