Nominace na Ceny Thálie

01.02.2018

Ceny Thálie vyhlašuje a pořádá od roku 1994 Herecká asociace, nezávislá profesní odborová organizace výkonných umělců s působností na území České republiky.

Letos se budou Ceny Thálie udělovat popětadvacáté, a to v sobotu 24. března od 20 hodin, opět v historické budově pražského Národního divadla. V průběhu ceremoniálu, který bude v přímém přenosu vysílat Česká televize na programu ČT1, bude vyhlášeno 15 laureátů.

Nominace na Ceny Thálie:

Činohra ženy:
Tereza Dočkalová, Veronika Khek Kubařová, Eva Salzmannová
Činohra muži:
Daniel Bambas, Martin Finger a Robert Finta
Opera ženy
Markéta Cukrová, Maida Hundeling, Kateřina Kněžíková
Opera muži:
Svatopluk Sem, Andrij Škurhan, Titusz Tóbisz
Opereta, muzikál ženy:
Lucie Bílá, Natálie Grossová a Katarína Hasprová
Opereta, muzikál muži:
Peter Pecha, Pavel Režný, Daniel Rymeš
Balet ženy:
Fanny Barrouquére, Nikola Márová, Barbora Šulcová
Balet muži:
Burak Serkan Cebeci, Rory Ferguson, Ondřej Vinklát

Přímý přenos 24. března na ČT moderuje
Václav Moravec.

O nominovaných a celém letošním ročníku informujeme na Facebooku a webu.
Nově jsme také na , Instagramu, sledujte nás.

Výroční Ceny Thálie se udělují ve 4 kategoriích - v činohře, v opeře, v baletu (a jiných tanečnědramatických žánrech) a v muzikálu a operetě (a jiných hudebnědramatických žánrech) - a to za mimořádné jevištní výkony v inscenacích, které vznikly v České republice, jejichž premiéra nebo obnovená premiéra se uskutečnila na české scéně v období od 1. prosince předminulého roku do 30. listopadu roku minulého, tedy roku, za který se ceny udělují.

(Statut Cen Thálie je k dispozici na www.ceny-thalie.cz) V každé kategorii se oceňují zvlášť ženské a mužské výkony, které posuzují oborové odborné poroty. Na výroční Cenu Thálie mohou aspirovat i zahraniční umělci, účinkující v českých divadlech. Odborné poroty rozhodují o tzv. širších nominacích (v činohře jich může být až 14 /7+7/, v ostatních kategoriích až 10 /5+5/) a o tzv. užších ("finálových") nominacích - do finále postupují v každé kategorii 3 umělkyně a 3 umělci. Užší nominace, které budou vyhlášeny při dnešní tiskové konferenci, zahrnují celkem 24 umělců. (Širší nominace pak dalších 44 umělců.) Předsedkyní činoherní poroty je Jana Paterová, operní porotu vede Zbyněk Brabec, taneční předsedá Roman Vašek a muzikálově-operetní sbor odborníků řídí Zdeněk Barták.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!