Miss ČR Nikola Kokyová získala zakázku na nafocení kampaně pro světovou IT firmu

13.06.2020

Příběh jako z pohádky

V době, kdy se odvětví módy a s ním i svět modelingu dostává do útlumu, se některým modelkám dobře daří. Aktuální držitelka titulu Miss České republiky 2019, Nikola Kokyová, získala zakázku na nafocení kampaně pro světovou IT firmu. Ajťáci jsou hraví lidé a vítězka tradiční národní soutěže krásy je zajímavá tím, že dokáže být jak krásnou Miss, tak se před fotoaparátem dokáže proměnit v cyber girl a podobá se postavičkám z počítačových her.

Jak se stane, že nezkušená dívka získá za necelý rok své kariéry modelky zakázku, o které sní profesionální modelky z celého světa? Významně k tomu přispěl fakt, že po znovuvzkříšení tradiční soutěže krásy Miss České republiky tuto soutěž organizuje nadační fond IT People. Ten spolupracuje se světovými IT firmami a ve světě ajťáků je známý již sedm let. Ukázalo se, že spolupráce s IT firmami, tzn. firmami z oblasti informačních technologií, se organizátorům vyplácí. Známá americká firma v minulém roce podpořila Miss České republiky hlavně proto, aby přes ni získala přístup k českým programátorům, kterých je na trhu práce nedostatek. Na říjnové finále dorazili zástupci z vedení firmy a tak se začal odvíjet příběh, na konci kterého vítězka soutěže fotí lukrativní kampaň na výrobky pro on-line komunikaci a pro bezdrátové sítě. Tyto výrobky jsou s příchodem koronaviru na vzestupu a zajímají se o ně lidé, kterým tento svět byl v minulosti cizí. Proto technologické firmy vytvářejí kampaně pro širokou veřejnost a propojují se se světem modelingu.

Kokyová - Foto Jaroslav Hauer
Kokyová - Foto Jaroslav Hauer

Nyní postupně, jak bude kampaň nasazována v jednotlivých zemích, budou Nikole přicházet vysoké odměny za práva k užití jejích fotografií. Nikola peníze hodlá využít k zaplacení studia na vysoké škole. "Tyto peníze mi dávají svobodu, možnost věnovat se organizování dalšího ročníku Miss České republiky a hlavně charitativnímu projektu Počítače dětem, který zajišťuje počítače pro děti z potřebných rodin pro jejich domácí studium." řekla nám Nikola Kokyová. "Ještě tři týdny nám probíhají castingy na semifinálová kola, které začaly minulý měsíc. Také se připravujeme na první semifinálové kolo, to začíná už příští čtvrtek, a vyhlášení proběhne v sobotu dvacátého v akvaparku v Čestlicích. Hlásí se nám spousta krásných dívek. Mám z toho radost, jenže ve škole mám zkoušky a od dubna pomáhám organizovat pomoc rodinám v okolí mého rodného Kolína. Do toho přišlo toto focení. Jsem za to všechno ráda, ale už opravdu nevím, kde mi hlava stojí." dodala úspěšná modelka.

Organizátoři národní soutěže krásy zvolili zcela jiný formát, než jsme znali za pana Zapletala. Vyhýbají se spolupráci s bulvárními médii, spolupracují s vládními organizacemi a zaměřují se na charitu, zejména pak na vzdělávání dětí. Cílem soutěže není velké finále. Soutěž probíhá půl roku formou série kulturních, společenských a charitativních akcí po celé České republice, kdy finále je podzimní tečkou za touto roadshow, která představí novou trojici nejkrásnějších dívek naší země.

"Doba velkých galavečerů, Televarieté a dalších podobných pořadů je pryč. Byla to sice doba krásná, ale je to minulost, která se už nevrátí. Naše Miss České republiky je zcela jiná, díváme se do budoucnosti. Soutěž je zde nejen proto, aby nalezla ty nejkrásnější dívky naší země a pomohla jim být v životě úspěšné. Chceme být naší zemi užiteční a soutěž vedeme tak, abychom měli určitý celospolečenský přesah. Výtěžek ze soutěže je věnován na charitativní projekty jako je právě projekt Počítače dětem nebo pomůžeme ke vzdělání znevýhodněným dětem v rámci nového partnerství s Unicef Česká republika. Působíme na dívky, aby přes sociální sítě motivovaly své okolí k pomoci těm, kteří pomoc potřebují. Hledáme proto dívky nejen krásné, ale také dívky s důvtipem, a hlavně dívky s velkým srdcem." Řekl ředitel soutěže Robert Novotný, který je zároveň úspěšným fotografem a fotí i současnou kampaň s Nikolou Kokyovou. "Nikolu jsem fotil poprvé v létě a před fotoaparátem si byla nejistá. Díky našim kurzům se vypracovala a nyní je hotovou modelkou, které se plní její dětské sny. Nikola nebude sama. Obracejí se na mne i další společnosti, že chtějí nafotit kampaně. Jsem rád, že se takové věci dějí. Dává nám to všem naději v budoucnost."

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky