Megastar herečka Catherine Deneuve zahájí FEBIOFEST

06.03.2018

· Catherine Deneuve, Arnaud Desplechin, Leos Carax a Daniela Kolářová převezmou cenu Kristián

Královna francouzského filmu, jak bývá Deneuve často nazývána, v pátek 16. března uvede diváky i kritiky oceňovanou filmovou tragikomedii Vánoční příběh režiséra Arnauda Desplechina, za kterou získala v roce 2008 zvláštní cenu na MFF v Cannes.
 
Na Febiofestu ji diváci mohou vidět také v dalším filmu Arnauda Despelchina Králové a královna.

Arnaud Desplechin přijede do Prahy v druhé půli festivalu a uvede v rámci profilu svůj poslední film Ismaelovy přízraky.

V rámci profilu představí 25. Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest významného francouzského režiséra Leose Caraxe a připomene tři zásadní díla jeho filmografie: Zlá krev(1986), Milenci z Pont-Neuf(1991),Holy Motors(2012) a poprvé uvede dokumentární portrét tohoto svébytného autora Mister X. Leos Carax převezme v Praze cenu Kristián za celoživotní přínos světovému filmu.  

25. ročník MFF Praha - Febiofest ocení významnou českou herečku Danielu Kolářovou cenou Kristián.

U příležitosti ocenění Daniela Kolářová uvede na festivalu film Jana Svěráka Obecná škola v sobotu
17. března od 18 hodin v CineStar Praha - Anděl.

Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest je již 25 let nepřehlédnutelnou přehlídkou české i světové kinematografie, která si drží vysoký standard a kredit u filmařské obce i diváků. Festival vznikl
po sametové revoluci vprosinci 1993 v rámci studia nezávislé původní české dokumentární tvorby - Filmové a televizní společnosti FEBIO. Založili jej ředitel FEBIA, filmový a televizní režisér Fero Fenič, a filmový publicista Pavel Melounek. Z původní filmové přehlídky se postupem času stal největší pražský filmový festival zaměřený nejen na celovečerní filmy, ale také na experimentální kinematografii, dokumenty či rozsáhlé retrospektivy. Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest je také výjimečnou akcí z pohledu zastoupení různých národnostních kinematografií, koncepce festivalu vždy vychází ze současného dění a národních akcí napříč různými zeměmi světa. 

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky