MDA RIDE pomohla potřebným

19.06.2017

MDA RIDE je největší motocyklovou charitativní akcí v České Republice, jediným takovýmto projektem v Evropské Unii a (po švýcarské Love Ride) druhým na evropském kontinentu

Prahou v sobotu projížděly stovky motocyklů v rámci již devátého ročníku akce nazvané MDA RIDE. Kromě zábavy během hudebních vystoupení na Václavském náměstí bylo cílem získat finanční prostředky pro české asociace sdružující lidi postižené nevyléčitelnou svalovou dystrofií.

"Nemoc je nevyléčitelná a nedá se ničím zastavit, pouze rehabilitace ji na čas přibrzdí. Děsivé je, že postihuje pouze svaly, nikoliv mozek. Postižení všechny změny k horšímu evidují, ale nechtějí být litováni, touží se účastnit běžného života. I proto vznikla MDA RIDE jako snaha zpříjemnit jim osudem vymezený krátký pobyt na světě něčím zajímavým," řekl Josef Kadeřábek, zakladatel benefiční akce MDA RIDE.

Celým dnem návštěvníky provázeli moderátoři Zdeněk Podhůrský a "Motospíkr" Majkl Veber. Pro děti bylo připraveno například tetování sprejem nebo workshop malířky a autorky večerníčků Lucie Seifertové.
Hlavním "hřebem" celého dne byla Spanilá jízda Prahou, které se účastnili i nemocní svalovou dystrofií

Návštěvníci si mohli také prohlédnout  výstavu automobilů Ford Mustang, výstavku amerických veteránů a mnoho krásných motocyklů Harley-Davidson a jiných značek.
 O hudební doprovod akce se postarali skupiny Strahov, Petr Vondráček s kapelou Lokomotiva, skupina Eddie Stoilow a kapela Tram 69.

Foto Petr Brodský

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky