"MARTA NAPOSLEDY" Loučení v pražské LUCERNĚ

29.10.2017

Zpěvačka Marta Kubišová dnes zřejmě naposledy vystoupila v Praze. V beznadějně vyprodané Lucerně se rozloučila s pražským publikem v rámci turné MARTA NAPOSLEDY.
Poslední koncert proběhne v Českých Budějovicích v den jejich 75. narozenin, kde se  opravdu naposledy rozloučí se svou koncertní kariérou.


V druhé polovině  vystoupení zazněly také také písně z jejího posledního studiového alba Soul.

Zástupci vydavatelství Supraphon během koncertu  Martě Kubišové předali multiplatinovou desku za album Songy a balady, jehož se prodalo 420.000 kusů.
V těchto dnech deska vychází v reedici.
Závěr koncertu pak opět patřil hitům jako Nepiš dál, Magdalena i Hej Jude.
Nekonečné ovace vrátily Martu  na pódium, kde si s publikem zazpívala píseň z repertoáru Beatles Hej Jude.
 Marta Kubišová se rozloučila písní Modlitba, která se řadu let nesměla vysílat v rozhlase a v televizi. Došlo k několika ovacím vestoje a diváci se slzami v očích loučili se svou zpěvačkou.

"Přeju vám krásné dny," rozloučila se s lidmi, kteří předtím často se slzami v očích vestoje aplaudovali při písni Modlitba

Koncert zahájila videoprojekce, s filmovýmí zdravicemi od přátel a kolegů v níž se ze svého obdivu ke zpěvačce vyznal i Karla Gott.
Vystoupení Marta Kubišová za doprovodu skupiny Petra Maláska zahájila písní Někde musí být ráj.
Zpěvačka velkou část  koncertu absolvovala vsedě na židli se skleničkou vody a na plátně za ní se promítaly jednotlivé videoklipy k písním ze 60. let. Ty velmi trefně doprovázely písně Harmonika, Lampa, Ring-o-ding a S nebývalou ochotou.

Jako první z hostů se představila Lucie Bílá, která si s Kubišovou zazpívala skladbu Dobrodružství s bohem Panem. Písně z období tzv. druhé kariéry,  Nechci být ta druhá a Teď, opět dokázaly, že Kubišová se po roce 1989 naplno vrhla do práce.

S druhým hostem Anetou Langerovou, kterou Kubišová označila za "svého anděla", si  zpěvačka zazpívala duet Život není pes.

Další z hostů Václav Neckář své bývalé partnerce z tria Golden Kids věnoval skladby Podej mi ruku a projdem Václavák a Všechno je jenom jednou. V písni Podej mi ruku a projdem Václavák zpěvák s humorem  připomněl jejich společné začátky v divadle ROKOKO.

O přestávce představení  v nedalekém Činoherním klubu přišel pozdravit Martu herec Ondřej Vetchý.

"Děkuju, že jsem mohl žít v její době," prohlásil.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!