Konkurz je opruz ????

08.06.2017

Jak kde a jak s kým. Určitě to neplatí o konkurzu na  muzikál Romeo a Julie, který se konal v květnu v pražské Hybernii.

Hitmaker melodií slavných seriálů i muzikálů hledal nové talenty ! 
Každý měl šanci ! 
Získal dokonce dva oscary za tento muzikál !

ROMEO A JULIE - MUZIKÁL

Shakespearův příběh lásky příslušníků znepřátelených rodů Monteků a Capuletů. Zdeněk Barták ho původně napsal pro Státní operu v jihokorejském Soulu. Muzikál měl v roce 2002 velmi úspěšnou premiéru a přinesl cenu nejlepšího muzikálu asijského kontinentu. Byl úspěšně čtyři roky uváděn na letní scéně zámku Hluboká. Nyní se tedy můžeme těšit na jeho uvedení v divadle Hybernia.

Premiéra: 23.11. 2017

  • Hudba: Zdeněk Barták
  • Libreto: Jiří Josek
  • Texty písní: Eduard Krečmar
  • Hudební aranžmá: Daniel Barták a Ivan Zelenka

"My to nyní názýváme tak, že se muzikál Romeo a Julie dostal ze Soulu, přes Hlubokou, kde se na zámku roky hrál, až do pražské Hybernie.
 Premiéra bude 23. listopadu.  Z konkurzů možná vzejdou i nové velké talenty, které nyní ještě třeba neznáme," 
říká Zdeněk  s tím, že šanci má opravdu každý. 


Zajímavostí tohoto muzikálu, který se bude hrát v Hybernii je to, že se režie ujme známý divadelní a televizní - seriálový herec Roman Štolpa, což je vlastně taky "režisér z ulice", kterého diváci znají hlavně jako herce.

Skladatel Zdeněk Barták, který dělal melodie mimo jiné k seriálům Zdivočelá země, nebo nyní Policie Modrava, se stal i objevitelem celé řady mladé generace zpěváků či herců z českých muzikálů. Teď hledal nové talenty. Šanci totiž dostali všichni, kteří přišli v květnu do Hybernie na konkurz na romantický příběh Romeo a Julie!
Věčný příběh lásky mladých milenců a nenávisti rodů Monteků a Capuletů podle předlohy Williama Shakespeara ROMEO a JULIE se po několika letech, kdy se hrál na nádvoří jednoho z nejkrásnějších zámků v Čechách - zámku Hluboká, přesouvá do pražského Divadla Hybernia. Původně se ve více jak 150 reprízách hrál i v korejském Soulu. Za toto dílo získal Zdeněk Barták nejvyšší ocenění za nejlepší muzikál asijského kontinentu - již druhého asijského Oskara. Shakespearův příběh patří vůbec k neznámějším milostným tragédiím klasické divadelní literatury.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky