Jak to bylo s Adamem a Evou? Napoví Intimní příběhy z ráje

21.01.2019

Muži a ženy jsou prý z různých planet. Na samém počátku světa se ale přece jen na jednom místě potkali. Rajská zahrada byla svědkem vzniku lidského rodu do chvíle, než ochutnání zakázaného ovoce mělo za následek vyhnání prvních lidí za brány Edenu. Jak to v ráji ale chodilo? A byli Adam a Eva skutečně prvním párem? Nejen o tom je divadelní komedie Intimní příběhy z ráje, kterou premiérově uvedlo nové holešovické DIVADLO NA MANINÁCH.

Intimní příběhy z ráje, španělského dramatika Jaime Saloma, zahájily letošní sezónu DIVADLA NA MANINÁCH. Vtipná vize Edenu o soužití mezi mužem a ženou v režii Jany Janěkové st. přináší hravý pohled na stále nevyčerpané téma rovnoprávnosti mezi muži a ženami.
Byla Eva skutečně první Adamovou ženou? A co bájná Lilith?
Svobodná žena s vlastními názory, která se nenechala svazovat představou o tom, jak má vypadat vztah muže a ženy? "Lilith je osvícená, dostala toho víc do vínku, ale nedala Adamovi vůbec šanci, aby něco z toho, co říká, zpracoval. Je to ale tím, že byli stvořeni, neměli zkušenosti. V životě jsme mnohokrát Lilith a mnohokrát Evou, záleží, v jaké fázi života jsme, ale není to černobílé. Škála žen je tak pestrá, kolik nás je, protože všechny jsme individuality," říká s úsměvem Lilith alias Jitka Ježková.Jak to vlastně s lidstvem všechno bylo, je a bude, zůstává otázkou.
Jak ale mohlo soužití prvních lidí vypadat, uvidí diváci kromě Jitky Ježkové v roli Lilith v podání herců Roberta Jaškowa (Anděl), Kateřiny Sedlákové (Eva) a Michala Slaného v alternaci Petra Pechy (Adam).Premiérové představení si užili nejen představitelé jednotlivých rolí, ale také jejich kolegové, přátelé a rodina. Největší podporu v hledišti měly obě zástupkyně Lilith a Evy. Jitce Ježkové kromě manžela tleskala také její maminka a babička a Kateřina Sedláková se těšila z přítomnosti maminky, tetičky a samozřejmě partnera Petra Pechy, který se přišel podívat nejen na výkon své snoubenky, ale také kolegy Michala Slaného, jehož v roli Adama alternuje. Právě pro tento herecký a životní pár jsou Intimní příběhy z ráje první příležitostí, kdy se společně ocitnou také na jevišti.
Na další představení hry Intimní příběhy z ráje se mohou diváci těšit již v neděli
27. ledna 2019 v DIVADLE NA MANINÁCH.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!