Hanička Písnička prostě nestárne.

14.12.2017

Nabitá Lucerna, excelentní výkon Hany Zagorové, standing ovation skoro celou druhou půli koncertu, nádherné šaty Haničky a hlavně dobrá nálada, to vše jsme zažili 12.12. v pražské Lucerně.

Koncert Hany Zagorové  byl již čtyři měsíce beznadějně vyprodán a tak  byla předvánoční Lucerna narvaná doslova k prasknutí.
Fámu o své udajné nemoci a hospitalizaci Hanička hned svým příchodem na jeviště zcela vyvrátila. Naopak jí bylo všude na pódiu plno a vystoupení si doslova užívala.

Divákům Hana Zagorová představila nový singl s písní Ave, Ave.
Jde o tradiční vánoční píseň s českým textem Ivo Fischera, pro kterou Jiří Dvořák a Daniel Hádl vytvořili nové aranžmá.

Haničku  a její hosty Petra Rezka a Dalibora Jandu doprovázel Boom! Band Jiřího Dvořáka.Květinu přinesl i hudebník Karel Vágner a v publiku nechyběl  manžel Štefan Margita a rodinná přítelkyně Lucie Borhyová.

Spycros děkuji Haničce Macákové Kalinové
za obsáhlou reportáž, kterou nám s laskavým svolením dovolila vydat .

Je 19 hodin a 13 minut a zní první gong, celá Lucerna je zaplněna do posledního místa. Mezi posledními přichází charismatický pan Štefan Margita a usměvavá a velice milá Lucie Borhyová, fotografové i diváci si je fotí a skoro je nenechají ani usednout do sedadla. Pak zazní druhý a třetí gong a v 19 hodin a 21 minut Lucerna potemní, netrpěliví diváci tleskají, skandují a dožadují se začátku koncertu, vtom přichází hudební skupina BOOM BAND Jiřího Dvořáka a vokalistky. Hudba se rozezní a za doprovodu velkého potlesku přichází Hanička a mně se chce plakat radostí. Vzápětí Tři králové a pastýři procházejí přes jeviště a uličkou mezi sedadly opouštějí sál.

Hanka představuje v premiéře svůj nový vánoční singl Ave, Ave. "Jedná se o tradiční vánoční píseň s českým textem Ivo Fischera, pro kterou Jiří Dvořák a Daniel Hádl udělali úplně nové, báječné aranžmá," poznamenala Hana Zagorová a dodala: " Doufám, že se vám bude písnička líbit a zpříjemní tento předvánoční čas." "Těšíte se na vánoce? Já se těším moc, těším se, že se budu cpát cukrovím a koukat na pohádky. Dobrý večer." Písnička se nám líbí a moc, odměnou za ni a příjemně navozenou vánoční atmosféru je velikánský potlesk.A jedeme dál a do uší nám zní písnička Mé dětské svátky a Rybičko zlatá, přeju si a to už se lidé dostávají do varu a nahlas zpívají slova, která jsou nám všem dobře známa: "Rybičko zlatá, přeju si mít vrásky smíchu u pusy a písničky a zpívání a klid na tichý dívání a čtení knížek schovaných na sladké chvíle před spaním, mít třistapětašedesát dnů štědrých každý rok."
Sálem se nese hit za hitem, další je Je naprosto nezbytné se slovy: "Je naprosto nezbytné, aby nebe bylo blankytné, hvězda, aby plála, člověk vyšel z mála, hlas zněl jako hlas má. Je naprosto žádoucí,
láska, aby hřála za nocí. To je naprosto důležité, abych byla šťastná." Hanka dostává po písničce od jednoho z diváků obrovský nádherný pugét růží, který nemůže ani unést a pokládá ho na podium.

Vítá prvního hosta dnešního večera, kterým není nikdo jiný než Petr Rezek, který jí přichází na pomoc s písní Duhová víla a z jejich úst se ozývá : "Koukej kapky se koulí, mám jich na dlani víc než ty. Jsi paní vod. Já ptám se tě, jsou-li tvým dlaním mé kapky vhod. Pokud se deště dotýkám, já vím, že jsem hloupá. Chtěl jsem jen říct. Máš se mnou jen trápení. Ty přece víš. Jé, duha nám stoupá, září musíme blíž, jsme krásně promočeni. Koukej, koukej duhový bál, koukej, koukej, duhový bál a na tom bále chybí král." Nádherný duet, to musím podotknout, vždyť tito dva interpreti vytváří souznění stejně tak, jako déšť s duhou.Charismatický Petr Rezek ještě jednou pozdravil diváky: " Krásný dobrý večer, je to krásný večer, je to váš večer, zpívejte s námi na na na," a se sólovými hitovkami a kytarou patřičně rozparádil publikum, poskakoval, tleskal a zpíval písně Moje díky patří vám, Rock kolem roku a Nejkrásnější déšť, publikum zpívalo, skandovalo a tleskalo. Petr dostal od diváků dáreček a rozloučil se se slovy: "Přeji krásné vánoce, ať vám v dalším roce prší krásně." Přichází Hanka Zagorová, předává nádhernou kytici a Petr Rezek se loučí a odchází do zákulisí.

Hanka zpívá procítěně další nádhernou pecku Málokdo ví a publikum se samozřejmě přidává.
"Teď mám jednu perlu," říká Hanka a dodává: "Dva dny po sobě jsem jela taxíkem a nezávazně na sobě mne dva různí taxikáři prosili, abych zařadila do repertoáru píseň Rande u zdi nářků a vrcholem všeho bylo, když jsem se do třetice dozvěděla, že do Supraphonu neustále volá nějaký fanoušek a chce taktéž, abych tuto píseň zpívala na koncertech, tak tady ji máte: "Zas dosedá noc modrošedá, koho si pozvu já na rande u zdi nářků, ví samo nebe. Můj pravej muž zná zločin i trest a tak ho zkouším svést, království za přetvářku."Následují Černý páv a Studánko stříbrná, všechny ruce jsou nahoře, lidé s nadšením a radostí zpívají s Haničkou známé hity a těší se z její přítomnosti, vždyť prožívají skutečně nádherný a nezapomenutelný večer. Během písní i mezi nimi dostává Hanka nádherné kytice, bonboniéry, dárečky, dokonce i malou lahvinku šampíčka, dotyčný snad promine, ale za svůj ohromující výkon by si rozhodně zasloužila obří lahev.
Obrovským potleskem se Hanka loučí a odchází z jeviště, následuje totiž pauza na občerstvení.Během krátké přestávky se pod jevištěm sejde hlouček fanynek, nutno podotknout, že mají všechny trička s Hančiným portrétem, dávají rozhovor novinářům a zpívají písničku. Televize Markýza odchytává celebrity, Lucii Borhyovou a dcery Štefana Margity a dělá s nimi rozhovor.
Je 21 hodin a 50 minut, poslední gong oznamuje konec přestávky, lidé se vrací na svá místa a jedeme dál. Hanka vchází jako rozzářené sluníčko ve žlutých svítivých šatech a povídá: "Vánoce a Lucerna k sobě patří," zahajuje tím druhou polovinu nádherného koncertu a zpívá úryvky svých hitů Proč ti na tom tak záleží, Cesta ke štěstí, Zima, zima, zima a Mys dobrých nadějí.

Pak Hanička písnička představuje dalšího hosta, je jím strojní zámečník a Zlatý slavík z roku 1986 - 1988, Dalibor Janda a představí se publiku s písněmi "Padá hvězda, Modré nad hlavou a poslední Žít jako kaskadér." Publikum ho odměňuje zaslouženě velkým potleskem. Dalibor říká: " Chci poděkovat Hance za to, že má dobrý vkus. Děkujeme moc" a loučí se společně s kapelou Prototyp, dostává od Hanky velkou kytici jako poděkování a pusu na tvář.

Hanička písnička tentokrát přichází v černých šatech, moc jí to sluší a začíná zpívat písně Spěchám, Adieu, Hraj, muziko a první řady se zvedají a rychlostí blesku se hrnou před podium, nálada je výborná, celá Lucerna stojí, zpívají mladí i ti dříve narození, ruce jsou nahoře, lidé se pohybují do rytmu, tleskají, užívají a nasávají sváteční atmosféru.
Pak zazněla písnička Za každou chvíli s tebou platím, na tu jsme netrpělivě čekali, všichni bouřlivě tleskají a hlasitě s radostí zpívají: "Za každou chvíli s tebou platím víc, než se ti může zdát, a z jedné nekonečné lásky míň než málo náhle zbývá. Proč vůbec do očí mi tvrdíš, vážně tě mám, strašně rád... Už nikdy nebudeš kým jsi býval, už ti neuvěřím," Hanka během písně naznačuje znakovou řečí, co dodat, je prostě báječná. Následuje obrovský aplaus, který si právem zaslouží a je vidět, že má opravdu radost z přízně fanoušků, tak přidává další směs písní: Bludička Julie, Asi asi, Biograf láska, Já se vznáším, Jinak to nejde, Můj čas a Nápad.Za poslední píseň Maluj zase obrázky, sklidila obrovitánský potlesk, dostává nádhernou kytici orchidejí, představuje kapelu a ostatní účinkující, loučí se s publikem, rozdává úsměvy a někteří v prvních řadách mají to štěstí, podat Haničce písničce ruku, poté za velkých ovací mizí za oponou.Publikum se nechce smířit s tím, že je konec, proto vyvolává potleskem, skandováním a žádá o další přídavek. Hanička je úžasná a my se dočkali, přidává písničku Líto, je mi líto, za neutichajícího potlesku.

Napsala :
Hana Macáková Kalinová

Lucerna se doslova otřásá v základech, nikdo nechce jít domů, proto zkoušíme znovu a znovu ještě jeden přídavek a jsme neoblomní.
I když to určitě už není v plánu, Hanička znovu přichází na scénu, protože chce uspokojit rozvášněné publikum a přidává již podruhé za dnešní večer písničku Spěchám. Všichni zpívají a já, sic nejsem žádný nováček v návštěvnosti koncertů, ještě takovou atmosféru nikdy nezažila a přála si, aby tato chvíle nikdy neskončila. Výbornou pozitivní náladu si vezu i s sebou domů a ještě dlouho mi v uších zní moje nejoblíbenější Za každou chvíli s tebou platím.

Foto J. Hauer


htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky