Febiofest oznamuje nový termín: Letošní 29. ročník se uskuteční od 28. 4. do 4. 5.

29.03.2022

Organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest se s ohledem na aktuální situaci rozhodli posunout termín o několik dnů - 29. ročník se bude konat od 28. dubna do 4. května. Centrem festivalového dění se stane stejně jako loni Cinema City Slovanský dům v centru Prahy, vybrané sekce a masterclass bude hostit také Kino Pilotů, Ponrepo nebo Edison Filmhub. Po skončení hlavního programu v metropoli Febiofest zamíří do regionů.

V programu letošního MFF Praha - Febiofest nebude chybět speciální, velmi oblíbená sekce Culinary Cinema, která propojuje aktuální kinematografickou tvorbu s jedinečným kulinářským zážitkem. Exkluzivní filmově-kulinární večer 3. května od 18 hodin naservíruje dokumentární film The Truffle Hunters / Lovci lanýžů o sběru a kultuře vzácných bílých lanýžů. Po projekci v kině Cinema City Slovanský dům následuje tematická večeře v Restauraci Obecní dům. Autorem delikátního čtyřchodového menu, kterému samozřejmě dominují lanýži, je Marek Fichtner, šéfkuchař pražského gastronomického konceptu Červený Jelen. Komentovanou večeří provede již tradičně moderátorka Jolana Voldánová. Vstupenky na Culinary Cinema jsou v prodeji online na https://goout.net/cs/mff-praha-febiofest-culinary-cinema/szkauus/?utm_source=shareButton&utm_medium=email

O vítězích 29. ročníku MFF Praha - Febiofest rozhodne nejen porota tvořená odborníky, ale také divácká porota. Jejím členem se může stát kterýkoliv filmový fanoušek starší 15 let. Stačí se přihlásit prostřednictvím festivalového webu na www.febiofest.cz do půlnoci 16. dubna. 33 porotců, které z přihlášených adeptů vybírá čestný prezident festivalu Fero Fenič, během festivalu zhlédne a bodově ohodnotí filmy v Soutěži komedií. Předsedou divácké poroty bývá známá osobnost, letos se jím stane Michal Suchánek. Setkání poroty bude hostit Art Nouveau Palace Hotel.

Kontakty

Oficiální web MFF Praha - Febiofest: www.febiofest.cz

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!