"EXKLUZIVNĚ" s první českou Barbie Gabriel Jiráčkovou

22.04.2020

Gabriella Jiráčková, známá také jako Lolo Ta Bella nebo také Gabriel Jiráčková, rozená Gabriela Jiráčková (* 21. listopadu 1999 Sedlčany nebo Praha) je česká živá Barbie, zpěvačka, herečka a modelka.

Všechny akce, párty a večírky jsou nyní tabu. Jak trávíš tento omezený čas ty?
V tomto ohledu se toho pro mě až tak moc nezměnilo. Možná vás to překvapí, ale nejsem zas až takový párty typ, jak se můžu zdát. (smích) Poslední rok se navíc velmi intenzivně připravuji na návrat na hudební scénu, a tak jsem už nějaký čas spíše v ústraní, abych měla dostatek klidu na cvičení jak hlasu, tak postavy, a taky na studium angličtiny. Až do loňského roku jsem totiž studovala hlavně ruštinu, zatímco své nové aktivity jsem začala směřovat převážně do USA a Číny. Takže tady v Česku jsem aktivity spíše ukončovala.
Teď je to ale kvůli koronaviru přesně naopak a náš odjezd, stejně jako spoustu dalších plánů, vzal za své, a co budu dělat rok tady v Česku, to teprve vymýšlím.
Naštěstí v neštěstí mám stále hodně práce sama na sobě a je to teď pro mě vlastně taková totální pauza systému, kterou mohu využít na 110% a nikdo mě neruší. O to rychleji se mohu posouvat dál. Takže žádné volno se nekoná, spíš naopak! (smích)
Odjeli jsme do našeho druhého domova do Luhačovic, je tady krásně, v okolí zatím bez případu nákazy, máme tady bazén, zahradu, doma jsem si zařídila fitko... a čekám jak se to vyvine.

Chystala jsi cestu do USA, prozradíš nám proč ?

V LA jsem měla na léto domluvené kampaně, jazykovou školu, spoustu business schůzek a především práci na mých prvních autorských skladbách...Vlastně, jestli pandemie měla přijít, pro mne naštěstí přišla těsně na poslední chvíli. Zaseknout se teď někde ve Státech, utratit tam peníze zavřená doma bez výsledku a utíkat nějak dobrodružně zpět do Česka, to bych asi nesla hůř. Bylo mi z toho smutno, ale teď už jsem v pohodě. Pokud domluvené kontrakty vydrží, a já věřím že ano, a že budou jen přibývat další, protože proč by neměly, nic mi neuteče a já tak mám čas se na to ještě lépe připravit.

Od našeho prvního rozhovoru, kdy jsi ještě nebyla tak mediálně známá, byl tvůj přítel zároveň i tvým manažerem. To stále trvá nebo se něco změnilo?

Ano, to samozřejmě trvá a ano, samozřejmě se od té doby i mnoho změnilo. Po zkušenostech ještě z mé pěvecké kariéry z dětství, kdy jsem vyzkoušela několik managerů, jsem velmi vděčná za to, že už mám konečně stálého a spolehlivého managera! A ještě lépe, že v jedné osobě s mým partnerem. Tou popularitou se mi otevřel celý svět se svými možnostmi, ale i nástrahami, a to už na sebe nabaluje další lidi a potřebu dalších znalostí a dalších kontaktů. Proto je zde team více lidí, kteří se starají o dění kolem mě. Právě to je ale snad ze všeho nejsložitější, rozpoznat a vybrat si do teamu lidi, kteří jen nemluví o tom, kolik toho umí, ale skutečně to umí! Agentur, které mi nabízely umělecké smlouvy tu už bylo několik, ale na tu pravou však stále čekám.

Žiješ stále mimo prahu nebo už v praze? Pokud ne, přemýšlíte nad tím s přítelem?

Jak říká můj přítel: "My jsme všude zdejší!" (smích) Nemáme jen jeden domov, hodně cestujeme a budeme čím dál tím víc. Zatím převážně pendlujeme mezi Prahou, Moravou a Slovenskem. Na Moravě i v Praze máme už tři roky krásný byt s bazénem, saunou a privátním fitkem... tedy ano, už jsem i Pražanda! (smích)

Ušla jsi obrovský kus cesty! Prozraď nám, jaké chirurgické zákroky máš ještě v plánu a kdy?

Teď v nejbližší době mě čeká úpravu nosu a opětovné lehké zvětšení a modelace prsou. Obě tyto operace jsem měla podstoupit právě v těchto dnech. Poslední předoperační vyšetření jsem dokonce absolvovala v poslední den před uzavřením hranic. Bohužel všechno šlo tak rychle a ráz na ráz, že všechny salony a kliniky musely ze dne na den pozastavit svou činnost a mně se s některými podařilo znovu spojit až teprve minulý týden. Termíny se tedy odkládají do doby, kdy se situace uklidní a alespoň tady v České republice budou kliniky moci opět provádět chirurgické zákroky.Kromě těchto dvou operací mě v blízkém budoucnu čekají spíše už jen drobné, neinvazivní zákroky - finální "doúpravy" zubů, Cat Eyes (pozvednutí obočí spojené se zešikmením očí) a Lip Lift (trvalé zvětšení horního rtu).

Z médií a tvého profilu vím, že jsi na základní škole prožila šikanu. Ozval se ti někdo z těch lidí, co tě tenkrát ponižovali s tím, že se ti chtějí omluvit?

Průběžně se mi už několik lidí ozvalo. Někteří se omluvili, ale většina se mnou spíš začala jednat tak, jako by se nikdy nic nestalo a jako bychom v dětství snad byli přátelé.
Já jsem s minulostí vyrovnaná natolik, že se na nikoho z nich dnes už nezlobím a dokážu o tom bez jakýchkoliv emocí mluvit. Toto mi ale přijde "vtipné", protože já bych se na jejich místě nedokázala člověku, kterému bych tak moc ublížila podívat znovu do očí a už vůbec ne dělat jakoby nic.

Foto : Archív Gabriely Jiráčková, Jaroslav Hauer
Rozhovor : Ivan Malejovský, Jaroslav Hauer

Salony krásy jsou teď mimo provoz. Jak řešíš nehty, řasy, atp.?

Byť by u mě asi každý očekával, že z toho budu nějak šílet, tak tohle je naopak to poslední, co by mě trápilo. Momentálně jsem bez výplní, bez nehtů, bez řas i vlasů, zkrátka tak, jak mě pánbůh stvořil a vůbec mi to nevadí. Beru to spíš jako takový delší jarní detox pro mé tělo a dokonce jsem teď i začala dělat jógu. Mohu tak na chvíli okusit, jak se žije přírodním ženám, které si nedělají starosti s tím, že jim např. odrůstají umělé nehty, když žádné nemají! (smích)
Samozřejmě se těším, až bude vše v provozu a já budu opět vypadat tak, jak se mi to líbí a jak jsou na mě všichni zvyklí, ale jógu si s láskou ponechám! Nijak teď tedy nestrádám, naopak, užívám si to.

Máš úžasnou figuru! Jsi na dietě a sportuješ? Nebo máš nějaký tajný recept na takové tělo?

Ó to mockrát děkuji! Cvičím pravidelně 6x týdně dle tréninků fitness koučky a tanečnice Martiny Markové, která mi v tomto ohledu neskutečně pomohla. Nastavila mi tréninky na tělo a já díky jejímu přístupu začala cvičení a celkově zdravý životní styl opravdu milovat! Nebylo tomu tak ale vždycky. Před lety jsem se denně cpala čokoládou a jít si alespoň zaběhat nebo zacvičit, to mě ani nehlo! Měla jsem vždy od přírody štíhlou postavou, a tak jsem třeba váhu vůbec nemusela řešit. Nicméně, uvědomila jsem si, že nezdravý způsob života by mě stejně jednou dohnal.Co se týče stravy, nemám moc ráda slovo "dieta". Diety slouží spíše ke krátkodobým cílům, nejsou dlouhodobě udržitelné a jsou efektivní spíše u lidí, kteří mají přímo nadváhu. Spíš bych to nazvala tak, že jím správně a vyváženě. Zdravou kvalitní stravu dnes vnímám jako neodmyslitelnou příjemnou součást dne a ne jako nějaké omezení nebo něco, k čemu bych se musela nutit. Když jsem se začala zajímat o své tělo, byla jsem až v šoku, co které jídlo obsahuje, co běžně všichni jíme a že nic moc zdravého to většinou není. Nedivím se tedy dnes už vůbec, že jsou někteří lidé permanentně mrzutí, když vidím, co jedí. Skoro by se zde až dalo říci: "Co jíš, takovým jsi člověkem.".A jestli mám nějaký tajný recept? Moc ráda bych odpověděla, že ano, ale bohužel žádný recept na "perfektní" tělo neexistuje. Každý máme jiné genetické možnosti, jinou konstrukci těla, výšku, problémové partie atd. a musíme na to při svém snažení brát zřetel. To znamená, že např. já nemohu vypadat stejně jako 180cm modelka bez křivek, když jsem typem postavy spíše menší mezomorph, a naopak ona bude muset hodně makat, aby dosáhla vytvarovanějšího ženské těla.
Ještě, že tu máme mou oblíbenou plastickou chirurgii, která nám k tomu může dopomoci, že?! (smích)Nicméně, a asi to možná bude znít jako klišé, můj názor je, že pokud je spokojená duše, je spokojené a krásné i tělo. (peace)

Jak zvládáš to, že jsou veškeré butiky a obchody zavřené? Nakupuješ on-line?

Ani v tomto ohledu se toho pro mě příliš nezměnilo. Vzhledem k tomu, že nabídka v běžných obchodech a obecně móda v Česku je dost tristní, už několik let nakupuji oblečení převážně ze zahraničí on-line a do kamenných butiků chodím jen příležitostně. Respektive s butiky, které mám ráda a se kterými spolupracuji, máme nastavený "on-line režim" standardně už dlouho. Nové zboží jim chodí průběžně, tak abych byla neustále zásobena a nemusela si pro každý jeden jezdit, posílají mi je v balících. Více však než zavřené obchody samotné, vnímám hodně uzavření hranic, když se nemůžeme s majiteli zahraničních butiků anebo s návrháři potkat osobně.
V takový okamžik je mou záchranou například skvělá Iveta Vystrčilová, která mi outfity sestavuje na míru a ve svém zlínském butiku má právě módu z Itálie a Londýna. Já se tak nemusím starat, co kde seženu, už mě dokonale zná, vždy se jen dohodneme na účelu a stylu dalšího outfitu a pak už jen čekám na zásilku. Podobně je to i s šaty na míru od návrhářů, kde u nich už mám své míry na figuríně a šaty mi vždy doručí poslíček už hotové. Jako například od slovensko-ukrajinské návrhářky Natashy Azari, ke které se nedostanu jinak než letadlem, a to nemusí být ani Korona.
Teď jsem ovšem více než šaty od všech zásobena stylovými rouškami! (smích)

Můžeš nám prozradit své nejtajnější přání a co pro to děláš?

Teď si přeji, stejně jako už hodně dlouho, splnit si svůj sen. Tím je už od mého dětství touha zpívat po celém světě, jednou vyprodat Madison Square Garden a svou popularitu využít k záchraně dětí, které se staly obětí šikany. Všimněte si, že neříkám k "boji proti šikaně"! To by byl holý populismus, který praktikuje každá druhá hvězdička a zakládá na to nadace. Já sama jsem prožila extrémní šikanu v dětství, málem mě to stálo život, a proto přesně vím, že jen osvětové přednášky a flegmatičtí psychologové na hot-lince nic nezmění. Děti, a z podstaty lidi obecně, se dál mezi sebou budou šikanovat, ať jim říká kdo chce co chce. Mě samotnou zachránil až v té době teprve experimentální projekt domácí výuky Ministerstva školství. Až odchod z vynucovaného systému základního školství mi umožnil učit se, rozvíjet a hlavně přežít! Ne však každá rodina na to má, aby poskytla svému dítěti soukromou výuku, ne každá základní škola to s ochotou umožňuje, především však pro to nejsou ani přizpůsobené učební osnovy, které vycházejí svou formou stále ještě z doby Marie Terezie. Má snaha se tedy ubírá k shromáždění finančních prostředků, které umožní podpořit potřebné rodiny, které zaplatí vylepšení stávající legislativy, které pomohou interesovat ty správné odborníky do úpravy studijních osnov. Nejen totiž současná podoba maturit je zcela mimo realitu dnešního světa, ale i polovina základního školství!

Na každém jednom kousku mých přání je spousta a spousta práce, jejíž podstata vychází z toho, jestli já sama se stanu úspěšnou. A proto každý den od rána do večera cvičím, zpívám, učím se, píšu e-maily a přemýšlím, jak zlepšit svět!
htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!