Dagmar Pecková upřednostňuje intimitu a je tak trochu filozof

21.03.2018

Dagmar Pecková pokřtila  dnes v Praze Píseň o zemi a představila knihu Dítě štěstěny.


Pěvkyně Dagmar Pecková dnes pokřtila svoji nahrávku Píseň o zemi, kterou natočila pod vedením dirigenta Petra Altrichtera. Vedle mezzosopránu Peckové na nahrávce díla Gustava Mahlera zaznívá tenor Richarda Samka.
Součástí programu byla i prezentace knihy Pecková - Dítě štěstěny, která je jejím rozhovorem s houslistou a hudebním skladatelem Lukášem Kutou.

Dagmar Pecková zařazuje do svého repertoáru Mahlera již od počátku své pěvecké kariéry.

"Poprvé jsem Píseň o zemi, dílo plné smutku a smířlivého odchodu z tohoto světa, interpretovala, když mi umírala matka. Bylo to s Českou filharmonií a s dirigentem Jiřím Bělohlávkem... Zřejmě jenom svým tehdejším rozpoložením jsem byla schopna pochopit a pojmout myšlenky, skrývající se ve zpívaném textu. Poprvé se mi na koncertním pódiu podařilo být médiem mezi skladatelem a posluchačem. A zcela jistě mi toto oduševnělé dílo pomohlo lépe pochopit odchod nejbližšího člověka," uvedla Pecková.

Píseň o zemi zpívala například v Paříži pod taktovkou Charlese Dutoita nebo s Clevelandským orchestrem pod vedením Christopha von Dohnányiho.

"Nepřetržitě celých patnáct let jsem měla možnost se o věčný smutek, obsažený v tomto díle, dělit s publikem ve všech světových končinách," sdělila  Pecková.

Kniha Dítě štěstěny, kterou představila spolu s novou nahrávkou, je rozhovorem houslisty a hudebního skladatele Lukáše Kuty se světoznámou operní pěvkyní.
Společně filizofují nad úrovni opery a jejím posláním. Vlastně filozofují nad hudbou vůbec.
Kniha je doplněna o sedmdesát fotografií s příběhy s nimi spojené.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!