Kniha "A taky jsem vařila u Werichů" má již druhé vydání

07.04.2020

Unikátní vzpomínky hospodyně Jana Wericha vyjdou podruhé knižně!

Když před dvěma lety vyšla kniha vzpomínek, které jsou vlastně unikátní osobní zpovědí hospodyně a ošetřovatelky rodiny Jana Wericha Evy Tůmové s názvem
"A taky jsem vařila u Werichů", nikdo netušil, že bude mít tak obrovský úspěch
a ohlas. Následoval dotisk, po kterém se jen zaprášilo. Nyní spolu s ní nakladatel
a spoluautor Pavel Mészáros připravil již druhé vydání, které bude stát rozhodně za to. Jen současná koronavirová situace zbrzdila její finální realizaci a křest, ale o ten jak média, tak ani čtenáři a milovníci Jana Wericha rozhodně nepřijdou.

"Ten současný stav to vše trochu zbrzdil, ale my věříme, že ta nutná opatření snad brzo pominou a my budeme moct uspořádat krásný velký křest 2. vydání této knihy i s paní Evou Tůmovou, synem Jana Wericha - Jiřím Werichem Petráškem a několika zajímavými kmotry. Moc se na to těšíme, protože kniha bude zase plná zajímavostí, postřehů a historek, které paní Tůmová vypráví tak sugestivně a také s tak úžasným smyslem pro humor, že si to zamiluje každý. Ostatně zcela vyprodané první vydání je toho důkazem," prozradil nakladatel Pavel Mészáros.

Sama pamětnice a živý svědek života, zvláště poslední dekády života Jana Wericha a jeho rodiny je nyní tak trochu "v domácím vězení".

"Žijeme s manželem v seniorském domě, takže ven chodit nemůžeme, z pochopitelných důvodů. Ale nenaříkáme si, nenadáváme, snažíme se zabavit, a také se hodně zasmějeme. Když pak slyšíme, jak někteří politici říkají o současné koronavirové situaci, že ´jsme ve válce´, musíme se jenom usmívat. Říká to někdo, kdo válku neprožil a vůbec netuší, jaké to bylo. To totiž bylo skutečně něco úplně jiného...," namítá Eva Tůmová.

"Už se moc těšíme, až se budeme moct zase všichni společně shledat a pokřtít i s Pavlem Mészásorem tu naši novou společnou knihu," dodává hospodyně a rodinná přítelkyně Werichů, která ve slavném domě na Kampě v podstatě prožila celou řadu let.

Protože Eva Tůmová je dětskou kamarádkou Jany Werichové, později pak i vychovatelkou Werichovy vnučky Fanči, měla možnost nahlédnout do nejintimnějšího soukromí rodiny. A že v knize nechybí ani originální recepty na pokrmy, které se u Werichů připravovaly, je samozřejmé. Kromě let, strávených u Werichů, Eva Tůmová poprvé vzpomíná i na svůj život, který byl plný osudových zvratů a setkání, už jen díky tomu, že sama je dcerou slavného čsl. legionáře, generálmajora Karla Střelky.

Křest druhého vydání knihy se s ohledem na vývoj současné situace uskuteční nejspíš na podzim. O termínu a místě budou všichni včas informováni.

Nakladatelství AOS Publishing navíc i v současné době připravilo pro čtenáře zajímavou akci. "Jde o slevu na knihy, protože jsme si vědomi, že lidé teď tráví více času doma, mnoho z nich rádo čte, a tak jsme si řekli, že tomu půjdeme maličko naproti. Navíc ten, kdo si objedná knihy přes portál https://aos-knihy.cz/, a jde o publikace stále dostupné, jako je třeba životní fotostory zpěvačky Petry Černocké Saxana 70, vzpomínkovou knihu Na kafi s Josefem Dvořákem, Kapka do žil Jiřího Wericha Petráška nebo básnickou sbírku herce Petra Baťka Mezi svými rýmy, která má i svou audioverzi, získá právě zde knihu exkluzivně i s vlastnoručním podpisem dané osobnosti," doplnil Pavel Mészáros.

Zdroj: Pavel Mezsáros, René Kekely
Foto: Jaroslav Hauer

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky