KALENDÁŘ

Legendární tvůrce Ennio Morricone se ještě letos přijede rozloučit do Prahy!

Italská ikona filmové hudby Ennio Morricone se přijede rozloučit se svými fanoušky do Prahy! Na koncertě s podtitulem Goodbye Prague vystoupí 16. 10. 2017 v O2 areně.

Ennio Morricone překvapivě oznámil, že příští rok, kdy oslaví kulaté jubileum, již ve velkých halách vystupovat nebude. Rozhodl se proto ještě letos uspořádat poslední sérii rozlučkových koncertů, Praha jednoznačně nemohla chybět! Maestro miluje nejen její skvělé fanoušky, kteří mu tady již čtyřikrát děkovali neutichajícím aplausem. Především je již dlouho umělecky propojen s Českým národním symfonickým orchestrem, se kterým nahrál hudbu k oceňovanému filmu Nevyšší nabídka, ale také pro oscarový hit Osm hrozných. Tehdy vzal do Prahy na návštěvu i jeho režiséra Quentina Tarantina.

"Ennio Morricone v Praze odehrál čtyři koncerty, ale každý byl programově odlišný. Maestro má skutečně z čeho vybírat, a tak vždy představil jiný program. Nikdy však nechyběly nejzásadnější skladby jeho kariéry, které obecenstvo vždy očekává. V říjnu se tedy mají fanoušci opět na co těšit," sdělila ke koncertu Lucie Nouzová z pořádající agentury JVS Group.

Pro koncert Goodbye Prague Maestro Morricone připravuje speciální program, kterým jistě potěší své věrné fanoušky. Společně s Českým národním symfonickým orchestrem bude opět vystupovat také mnohočlenný pěvecký sbor a sólisté. Celkově bude na jevišti více než dvě stě hudebníků a zpěváků.

Šansonová legenda Mireille Mathieu přidává v Praze druhý koncert!

Vystoupí 24. října 2017 v Kongresovém centru Praha.

Francouzský šanson táhne. Po roční odmlce se do Prahy vrací francouzská zpěvačka z Avignonu, Mireille Mathieu.

"Zájem o vystoupení legendární Mirellei Mathieu byl obrovský a to nejen z řad českého publika, ale i od fanoušků z okolních zemí." konstatuje Lucie Nouzová, z pořádající agentury JVS GROUP.

Zpěvačka Mireille Mathieu vystoupí v Kongresovém centru společně se svým orchestrem a zahraje největší hity své kariéry, které ji drží na vrcholu již několik dekád. Již minulý rok charismatická šansoniérka ohromila zcela vyprodané Kongresové centrum skvělým pěveckým výkonem a nádhernou atmosférou celého koncertu. Vysokou kvalitu předvedl také doprovodný orchestr, což potvrdilo mnoho kladných recenzí.

"Francouzský šanson je u nás velmi oblíbený. Důkazem toho je, že se k nám madam Mathieu vrací a také to, že přidává druhý koncert, což se před rokem podařilo další legendě šansonu, Charlesi Aznavourovi. Mirelle Mathieu tak na něj navazuje," doplňuje Lucie Nouzová.

Diváci se mohou těšit na osobitý projev drobné zpěvačky, která nás svými největšími hity jako je: Mon credo, Qu`elle est belle, Mon bel amour d`été a další alespoň na chvíli přenese do své rodné Francie.

https://www.ticketportal.cz/Event/Ennio_Morricone

https://www.ticketportal.cz/Event/MIREILLE_MATHIEU_2017

James Newton Howard poprvé v Praze!

Temný rytíř, The Hunger Games, Já legenda, King Kong, Šestý smysl, Pretty Woman, Fantastická zvířata a kde je najít, to vše jsou filmové blockbustery, ke kterým složil hudbu James Newton Howard.

Jeden z nejuznávanějších autorů současné filmové hudby James Newton Howard vystoupí spolu s Českým národním symfonickým orchestrem a velkým pěveckým sborem 19. listopadu 2017 v Praze. V rámci tohoto koncertu hledá se hlas do ikonické skladby Hanging Tree. Přihlásit se může kdokoliv! Více informací na https://www.jamesnewtonhoward.com/competition/

Tento americký rodák patří mezi nejúspěšnější filmové hudební skladatele současnosti. V rámci své kariéry spolupracoval například se skladatelem Hansem Zimmerem, se kterým vytvořil hudbu k filmům Temný rytíř a Batman začíná. V současnosti jeho hudba zní ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít jehož předlohu napsala J. K. Rowlingová, autorka kouzelnické ságy o Harry Potterovi.

"Český národní symfonický orchestr mi doporučil můj přítel a skladatel Hans Zimmer, který s ním již spolupracoval. Za jeho reference jsem velmi rád, orchestr je výborný! Těším se na naše společné turné." nadšeně hodnotil své první setkání s ČNSO James Newton Howard.


James Newton Howard má na svém kontě osm nominací na Oskara, čtyři nominace Grammy a stejný počet Zlatých Globů. Celkem složil hudbu k více než 120 filmům.


Na světovém turné bude skladatel osobně dirigovat Český národní symfonický orchestr doplněný o velký pěvecký sbor.

https://www.ticketportal.cz/Event/JAMES_NEWTON_HOWARD

Royal Moscow Ballet zatančí v České republice Labutí jezero

Praha a Ostrava bude v prosinci svědkem špičkového baletního představení v podání předního světového souboru Royal Moscow Ballet. Na hudbu Petra Iljiče Čajkovského zatančí přední ruští baletní umělci tradiční choreografii, vyprávějící příběh o zakleté princezně Odettě a statečném princi Siegfriedovi.

Soubor Royal Moscow Ballet patří mezi nejprestižnější baletní soubory Ruska, které je považováno za kolébku baletního umění. Celý soubor sídlí v ruském hlavním městě Moskvě a mezi jeho členy patří jen ti pečlivě vybraní tanečníci z celé země. Soubor sklízí úspěchy na všech kontinentech a právem patří mezi nejvytíženější soubory světa. Do České republiky přijede soubor z velkého turné po Spojených státech amerických, kam na podzim tohoto roku vyráží.

V Čechách se soubor představí s Labutím jezerem, které patří mezi nejznámější a nejčastěji inscenované baletní představení vůbec. Na hudbu Petra Iljiče Čajkovského se tento balet tančí již od roku 1877, kdy měl premiéru.

Praha a Ostrava může očekávat romantický příběh lásky a zrady i brilantní baletní výkony klasické ruské baletní školy.

Klikněte a můžete začít psát. Magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum.

https://www.ticketportal.cz/Event/ROYAL_MOSCOW_BALLET_Labuti_Jezero

                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!