Nová show a kolekce Blanky Matragi v Praze   

Byli jsme na "Fashion Show ELEMENTS"

Shlédněte s námi jedinečnou a zcela nepřekonatelnou Fashion Show ELEMENTS, ve které návrhářka Blanka Matragi opět dokázala, že je naprostou špičkou ve svém oboru a stále tak posouvá hranice v oděvní tvorbě.

"Elements"

show,která je oslavou života

Nová show a kolekce Blanky Matragi jsou oslavou života,
návratem ke kořenům i připomenutím nutnosti péče o planetu.
Modely jsou inspirovány základními přírodními živly
- půdou, vodou, vzduchem a ohněm.
Vedle designérské práce akcentuje i novátorské přístupy,
stálé hledání a inspiraci moderními technologiemi.
Nedílnou součástí řady modelů je využití inovativních materiálů,
které vznikaly ve spolupráci Blanky Matragi se světovými textilními firmami.
Velkolepá show tak bude oslavou země v kombinaci nebývalou kreativitou,
energií a technologiemi.

"V mé 35leté tvorbě se atributy elementů vždy prolínaly ne­jen v mých oděvních a sklářských dílech, ale zároveň i v experimentálním průmyslovém designu. V této kolekci bych chtěla spojit své dosavadní zkušenosti a ukázat vývoj v mém tvůrčím procesu, obohacený o nejnovější technologie nejen v materiálech, ale hlavně v přístupu a používání mých autorských inovačních nápadů v 3D efektu s optickými iluzionistickými prvky," komentuje Blanka Matragi chystané odhalení nové kolekce

Celosvětově uznávaná oděvní designérka Blanka Matragi se ve své tvorbě opakovaně odkazovala na čerpání inspirace běžným životem a detailním pozorováním okolí. Ať už se jedná o dětství strávené na Vysočině u řeky Sázavy, nebo na následné poznání prostředí Libanonu, zemí Blízkého východu.

" Čtyři elementy jsou spojením mé energie. Voda je inspirována koupáním v řece a lovením ryb, ale i pozorováním bouří na moři. Žár ohně mě okouzlil nejen ve sklářských dílnách a zem a její stabilitu jsem si vyzkoušela v dětství při stavbě našeho rodinného domu. Vzduch symbolizují, jak snové červánky na letní obloze, tak touha po cestách do neznámých zemí a nových galaxií" vyznává se Blanka Matragi.

Show Elements


Představeno bude kolem 100 modelů, od Ready-To-Wear až po Couture večerní modely. V dnešní době se luxusní couture tvorba a špičková konfekce navzájem inspirují a ovlivňují, proto jsem se rozhodla ukázat v této show tento proces, kdy budou předvedeny od nositelných modelů pro den až po ty velké společenské. Kolekce je rozdělena na pět částí, přičemž každá je zasvěcená jednomu ze základních elementů. Pátá, závěrečná, bude patřit svatebním šatům.

"Vždy se obklopuji profesionály, ať jde o samotnou tvorbu, tak následnou prezentaci. Výsledná show bude plná inovativních prvků, včetně využití plastické projekční led plochy, mapingu a iluzionistických prvků. Diváci nahlédnou i do mého samotného tvůrčího procesu," zve všechny Blanka Matragi.

Show koncepčně propojená s aktuální kolekcí kombinuje zkušenosti z oděvní, sklářské i experimentální průmyslové tvorby. Představuje dynamický vývoj v autorčině tvůrčím procesu, umění z mála vydobýt maximum a v autorských kresbách a designu připomíná i autorčin titul akademické malířky. Kolekce je obohacená o nejnovější technologie s důrazným akcentem na nové materiály (viz. níže), ale také v používání inovativních nápadů při využití 3D tisku s efekty optickými . Blanka Matragi představuje "živly" v nejrůznějších výtvarných formách.

Show Elements podtrhuje skutečnost, na kterou autorka často upozorňuje: "Klíčem k úspěchu je umět reflektovat dobu, umět přistupovat k věcem nekonvenčně, nápaditě a věci běžné povýšit na věci neobyčejné." Umění je tak stále v podání Blanky Matragi globálním faktorem široké komunikace.

.

Trochu o Gottovi a s Gottem

Karel Gott vydává kompilaci 40 Slavíků.

Český zpěvák Karel Gott vydal v pátek 23. září kompilaci s názvem 40 slavíků.

DvojCD obsahuje čtyřicítku známých písní a jako bonus i dvě nové skladby. Kromě čtyřicítky známých písní v originálních verzích, se na ní nacházejí dvě nové bonusové skladby Země vstává a Perfektní den, které zpěvák nahrál v létě. Hudbu pro obě složil Michal David, texty napsali Lou Fanánek Hagen a Jaroslav Machek.

Spolupracovat s Karlem Gottem je pro mě vždy velká čest, zkušenost a velmi mu za to děkuji, "U nás je již velmi dobře známo, že s Kájou slavíme narozeniny ve stejný den - 14. července. Když jsem přemýšlel, jaký dárek mu věnovat letos, rozhodl jsem se mu napsat dvě nové písně, abych ho namotivovat poté, čímž si v posledních měsících prošel. " uvedl skladatel a zpěvák Michal David.
Uzdravený Karel Gott se vrací ! Bude MEJDAN.

Definitivně přislíbil svou účast v O2 areně, kde ho bude 15. října očekávat 17 tisíc lidí. Už za necelý měsíc, se uskuteční akce nazvaná Český mejdan s Impulsem. Pětihodinový program nabídne jak stálice tuzemské a slovenské scény No Name či Janka Ledeckého, tak nová jména jako kapelu Jelen.

Karel Gott se vrací na Bratislavskou lyru, zazpívá k jejímu 50. výročí

Gott zazpívá píseň Mám rozprávkový dom, s níž se stal v roce 1966 prvním domácím vítězem festivalu

Včelka Mája slaví 40 let.
Karel Gott ji původně vůbec nechtěl zpívat!

Slavnější než včelka Mája je jen Mickey Mouse. Dnes je tomu 40 let, co měl v západoněmecké televizi ZDF premiéru původně japonský animovaný seriál s úvodní písní Karla Gotta . Slavík ji ale zprvu nechtěl vůbec zpívat!

Monika září v Evitě i ve Čtyřiceti.

Zpěvačka Monika Absolonová dnes slaví krásné kulatiny a my jí přejeme všechno nejlepší. Před pár dny se také psalo o jejím zasnoubení s partnerem Tomášem Hornou, se kterým má zpěvačka syna Tadeáše, který brzy oslaví jeden rok. Na svém facebooku psala, aby se žádná žena nevzdávala jelikož naděje umírá poslední a Monika je zářným příkladem toho, že se to jednou zlomí.

                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!