ZPĚVAČKA MARTA JANDOVÁ VYDÁVÁ SVÉ PRVNÍ SÓLOVÉ ALBUM „BARVY“!

16.10.2018

Nahrávka  nového alba Marty Jandové vznikla ve studiu Propast s producentem alba Lukášem Pavlíkem a s doprovodnou kapelou Marty Jandové. Tu tvoří kytarista Ondřej Pátek, basista Dalibor Mucha a klávesista Jan Zlatuška, bicí pak nahrál sám producent Lukáš Pavlík, jenž tento post aktuálně zastává ve skupině Chinaski.

Marta Jandová o novém albumu prozrazuje:


"Jsem samozřejmě docela nervózní. Sice už mám za sebou pětadvacet let hudební kariéry, ale nikdy jsem nestála sama za sebe - vždy jen s kapelou. Teď je to moje vlastní dílo a celou zodpovědnost nesu já. Poprvé jsem psala písničky na texty a ne obráceně, jako v minulosti. K tomu je to má česká premiéra. Mám plný mobil různých nápadů, někdy jen pár vět, o kterých chci psát a komponovat. Vesměs jsou to písničky pozitivního rázu, jenom jedna je o strachu. Ta má kolem sedmi minut."

S výjimkou jedné písně si Jandová album složila sama. Spolupracoval s ní při tom kytarista Pátek, který pomohl dát písně natočené na mobilní telefon do řádné hudební podoby. "Hraju blbě na kytaru a blbě na klavír, ale do počítače si mohu naprogramovat bubny a podobně. Nazpívala jsem melodie do mobilu a vyťukala k tomu rytmus prstem. Mohu takhle okamžitě zpracovávat nápady, ale ztratit mobil, mám po sólovce," řekla Jandová.

Marta Jandová je vedle své sólové hudební dráhy členkou úspěšné německé rockové kapely Die Happy, která byla založena v roce 1993. Kapela na podzim oslaví 25 let na scéně a vyjede na Die Happy 25th Anniversary Acoustic Tour 2018. Jubilejní koncert předvedou i v Praze, kde vystoupí 27. října v Paláci Akropolis, kde zároveň Marta pokřtí své novinkové album

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!