Zpěvačka Andrea Hauer s hlasem Amy Winehouse debutuje na hudební scéně prvním videoklipem

07.10.2020

Pětadvacetiletá česká zpěvačka Andrea Hauer se hlásí o slovo. Její první singl se jmenuje I Think About You. Hudbu k němu napsala společně s muzikantem a producentem Jiřím Vidasovem, text sama. Vznikl k ní černobílý videoklip, jenž natočil Milan Bálek.

"Ta písnička je o krásných chvílích, které jsem prožila s jedním člověkem. Nemohu s ním ale zažít další podobné, protože mě od něho dělí tisíce kilometrů. Chci tou písní také říct, že krásné vzpomínky a prožitky nám nikdo nevezme. A že i když je to někdy bolestivé, musíme jít dál," vysvětluje zpěvačka.

"Ve skupině jsme byli dva zpěváci, můj kolega byl z Jihoafrické republiky. Byli jsme obklopeni nesmírně talentovanými muzikanty z mnoha zemí a společně jsme vystupovali pro lidi z celého světa. Velice mě to inspirovalo. I díky tomu vím, že se musím opravdu snažit, protože svět je plný nadějných hudebníků a zpěváků," tvrdí.

Momentálně pracuje na nových písničkách a plánuje vydat další singl.

Stylově se ve skladbě pohybuje na hranici soulu, r'n'b a jazzu. V tom i interpretaci je pak patrný obdiv k britské zpěvačce Amy Winehouse.

"Je mým nedostižným vzorem. Miluju ji, byla jedinečná. Na konzervatoři jsem o ní psala absolventskou práci. I když jsem ji osobně neznala, myslím, že byla výjimečný člověk s obrovským talentem," říká.

Andrea Hauerová má už i muzikálovou zkušenost. Dva roky účinkovala v pražském Divadle Hybernia v představení Alenka v kraji zázraků, k němuž napsal hudbu Vašo Patejdl. V roce 2019 vystupovala sedm měsíců se skupinou složenou z hudebníků z celého světa ve Španělsku, konkrétně v okolí Barcelony a na Kanárských ostrovech.

Foro Hauer Jaroslav , archív Andrea Hauer

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!