Vychází Klusymfonie. Předzvěstí nového alba Tomáše Kluse a Janáčkovy filharmonie Ostrava je videoklip ZmrZlým

02.11.2019

V pátek 1. listopadu vychází nové album Klusymfonie, které je pokračováním úspěšného propojení Tomáše Kluse, Cílové skupiny a Janáčkovy filharmonie Ostrava, jež začalo již v roce 2018 společným koncertem v Dolní oblasti Vítkovice. Album, o jehož distribuci se stará Supraphon, obsahuje 18 skladeb napříč tvorbou Tomáše Kluse v nevšedních aranžích Jana Lstibůrka pro symfonický orchestr. Koncem měsíce začne také stejnojmenné podzimní turné. První dva koncerty turné KLUSYMFONIE jsou na programu 25. a 26. 11. v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice, následují Brno (29. 11.), Bratislava (1. 12.), Pardubice (3. 12.) a nakonec Praha (4. 12.).

Předzvěstí nového alba je videoklip ke skladbě ZmrZlým, o jehož obrazovou složku se postaral Michal Boodya Budinský. Video je sestřihem záběrů z nahrávání alba Klusymfonie v Kulturním domě Ostrava letos v květnu a z materiálů zachycujících hrůzy válečných konfliktů pocházejících z databází zpravodajských agentur.

Album Klusymfonie

Autorem nevšedního aranžmá písní na albu Klusymfonie, včetně dosud nikdy nehraných úprav novinek z alba SPOLU vytvořil člen Cílové skupiny, skladatel a baskytarista Jan Lstibůrek s ideovou podporoukytaristy Jiřího Kučerovského. Převážná část skladeb z nového alba byla nahrána v květnu 2019 v Kulturním domě Ostrava.

Zvukové stopy nahrány:

  • JFO živě 13. - 15. 5. 2019 v Kulturním domě Ostrava
  • Koncertní sbor Permoník 2. 7. 2019 Studio Petrovice
  • Zpěv dotočen 12. - 13. 8. 2019 na chalupě u kapelníka
  • Finální mix a master 16. - 20. 9. Studio Petrovice

Skladby

Markétce

Vločka

Trigorin

Tichá voda

Noe

Poprvé

Navěky

Podivín

JdeVoZem

Procit

ZmrZlým

Mořeplavci

Anat

Tamaře

Napojen

Tuponi

Přeju Ti

Jsem

Turné KLUSYMFONIE 2019

25. 11. od 20 hodin: Ostrava, multifunkční aula Gong v Dolní oblasti Vítkovice

26. 11. od 20 hodin: Ostrava, multifunkční aula Gong v Dolní oblasti Vítkovice

29. 11. od 19:30 hodin: Brno, DRFG Arena

1. 12. od 18 hodin: Bratislava, Aegon Aréna NTC

3. 12. od 19:30 hodin: Pardubice, ČSOB Pojišťovna ARENA

4. 12. od 19:30 hodin: Praha, O2 Universum

"Osobní setkání s Janáčkovou filharmonií Ostrava to celé posunulo do sféry, kdy si člověk musí neustále připomínat: Ne, nejspíš nespíš, koukej si to užívat. Neprospi něco, tenhle sen se fakt děje! Jsem moc vděčný všem zúčastněným, že se se mnou podělili o část svého talentu a nechali se společně zvěčnit pod dohledem kouzelné hůlky Jana Kučery," řekl Tomáš Klus.

Ostravské symfoniky během nahrávání alba Klusymfonie dirigoval Jan Kučera, hudební režii měl Petr Gablas, mistrem zvuku byl Jiří Topol Novotný. Janáčkovu filharmonii Ostrava doprovázela Cílová skupina (Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek, Petr Škoda) a Koncertní sbor Permoník pod vedením Martiny Juríkové a Karin Grimové.

Autor: Tomáš Klus a Cílová skupina

Orchestrální aranžmá: Jan Lstibůrek

Mistr zvuku: Jiří Topol Novotný

Dirigent: Jan Kučera

Hudební režie: Petr Gablas

Producent: Jan Seidel (Tomáš Klus, s. r. o.) a Jan Žemla (JFO)

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky