Vousáči pozor ! Máte více bakteríí než psi

26.05.2019

Muži mají ve vousech víc bakterií, než psi v srsti

Se zajímavým zjištěním přišli švýcarští vědci. Podle nich má vousatý muž ve vousech víc bakterií, než pes ve své srsti.

Vědci, kteří srovnávali vousáče a jejich psí mazlíčky na klinice Hirslanden, použili tampóny a pomoci stěrů z obličeje a vousů 18 mužů a z krků 30 psů. U psů se vzorky odebíraly napříč všemi plemeny. Podařilo se jim tam najít odpověď na otázky, které lidstvo zajímají už řadu let. Může člověk mít stejný skener na magnetickou rezonanci jako jeho pes? A kdo v něm zanechá víc bakterií?

Analyzovat přítomnost bakterií na magnetické rezonanci mezi psy a vousatými muži, jak nyní provedli Švýcaři, je rozhodně neobyčejným projektem. Výzkumníci z kliniky nedaleko Curychu umístili do skeneru 18 zarostlých mužů a 30 čtyřnohých chlupáčů, aby zjistili, do jaké míry zanechají jednotliví účastníci v přístroji bakterie. Výsledky pak porovnali se skenerem, který používají výhradně lidé. Závěr je překvapivě jednoduchý.

Každý z 18 zkoumaných vousatých mužů zaznamenal vysoký podíl bakterií ve zmíněných jednotkách, zatímco jen 23 z 30 chlupáčů měl tak vysoký podíl bakterií. Jak konstatovala stanice BBC, 7 mužů na sobě mělo takové množství bakterií, že už přesahovalo přiměřenou hranici a mohly by jim způsobit zdravotní komplikace! Aby toho nebylo málo, když skenery nakonec porovnali čistě lidmi využívaný přístroj, měl na sobě větší podíl bakterií než ten sdílený se psy.
A pak - kdo je čistotnější - psi, anebo lidé?

bbc.co.uk, Foto pxher.com free
MN

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky