Vepřové hody už v sobotu v Praze, místo náplavky bude Vepřobraní na dvoře pivovaru

07.03.2018

Druhý ročník největších vepřových hodů pod širým nebem se uskuteční 17.3.2018 v areálu pivovaru Staropramen. Jedním z důvodů, proč se festival přesouvá do pivovaru, je probíhající rekonstrukce náplavky a druhým, že pivo a vepřové k sobě prostě patří.

Dvůr pivovaru Staropramen má neopakovatelnou atmosféru, pivo se zde vaří od roku 1869. Návštěvníci budou moci ochutnat unikátní čerstvě uvařené pivo.

Samozřejmě budou pro návštěvníky připraveny klasické zabíjačkové speciality jako je jitrnice, jelito, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar. Těšit se mohou také na dobroty z udíren jako klobásy, špeky nebo uzené šunky. Na rožni se boudou točit selátka, a tak se budou ochutnávat různé pečené pochoutky. Nebude chybět pečené koleno, bůček, žebírka a škvarky. Kuchaři vám dále naservírují speciality jako trhané vepřové, porchettu, plněné pelmeně nebo segedínský guláš. Návštěvníci také ochutnají maďarskou mangalicu, italské prosciutto, španělský salchichon či iberskou šunku.

Vše se bude hojně zapíjet pivem, ciderem a svařeným vínem. Sladkou tečkou budou kynuté buchty, koláče a frgály. Těšit se také můžete na ukázku výroby jitrnic a ovarů přímo od řezníka.

Kdy: 17.3.2018 od 10:00 do 18:00

Kde: Areál pivovaru Staropramen

Vstupné: 50Kč, děti do 12let a držitelé průkazu ZTP zdarma


htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!