Velikonočně s televizní hlasatelkou Maruškou Tomsovou

11.04.2020

Televizní hlasatelka, moderátorka a herečka Marie Tomsová nejraději tráví velikonoce na horách. Ale v dnešní době doufá, že všichni tuto hrozný čas přežijeme ve zdraví a dožijeme se léta.

Jak trávíte Velikonoce, dodržujete nějaké tradice?

Dokud na to byli synové dostatečně malí, vybavil je otec pomlázkou a návodem, jak a koho vymrskat.

Barvíte nebo barvila jste vajíčka a máte z dětství nějakou vzpomínku?

Když jsem já byla malá, trávili jsme celá rodina každé Velikonoce u babičky a dědy v Ivanovicích na Hané, barvily jsme vajíčka cibulovými slupkami a na Velikonoční pondělí jsme my děvčata čekaly od brzkého rána na mrskutníky (hanácký výraz pro koledu je mrskut). Pořád si i vzpomínám na to, jak jsme se při návratu autem do Chrudimi vyhýbali "ožralým" koledníkům, potácejícím se po silnici. Musela jsem jíst smaženého beránka, tedy jehněčí, což mi vůbec nebylo po chuti a dodnes ho nemám ráda.

Foto : Jaroslav Hauer

Co ty letošní, budou přeci jen kvůli epidemii o něco jiné..Naší rodinnou tradicí je už hodně let trávit Velikonoce pospolu s dlouholetými přáteli podle momentálního počasí buď na lyžích nebo na turistických procházkách Krkonošemi , Jizerskými horami nebo jinými krásnými kouty naší nádherné země.

Pro letošní Velikonoce jsem pro nás, 7 manželských párů, co se známe 45 let, zamluvila hotýlek v kraji, kde jsme nikdy nebyli. Všichni jsem se těšili, že se uvidíme, uslyšíme, budeme hrát hry a zpívat, toulat se po kraji . Ale z důvodů pandemie z toho nic nebude.

Co plánujete na letošní léto?

Neplánuji zatím nic. Doufám, že všichni přežijeme ve zdraví a dožijeme se léta.

Vaše Marie Tomsová

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky