Velikonočně s Evou Hruškovou a Janem Přeučilem

10.04.2020

První a nejznámější česká Popelka Eva Hrušková a herec Jan Přeučil oslavili nedávno patnáctileté výročí svatby. Samozřejmě i Velikonoce slaví tento pár společně, i když každoroční návštěva Františkových lázní spojená se hrou "Lov vajíček" letos nebude a herecký pár bude v Praze.

Jak trávíte Velikonoce, dodržujete nějaké tradice?

Velikonoce jsou herecké a divadelní svátky. Odjakživa. Kdysi se v kavárně Slávii scházeli principálové divadelních společností a herci si tam chodili pro angažmá. Ředitel divadla se třeba zeptal: "umíte Hamleta?". Ano, umím. "máte frak?" Ano, mám. Tak si vás angažíruju. My jsme jezdili o Velikonocích pravidelně s částí rodiny do Františkových Lázní. Tam jsme si to moc oblíbili. Paní z Kulturního střediska vždy pořádala na Velikonoční pondělí "lov vajíček" a celé Františkovy Lázně hledaly vajíčka. Letos to musíme oželet.

Barvíte nebo barvila jste vajíčka a máte z dětství nějakou vzpomínku?

Já mám nejraději vajíčka obarvená v cibulových stopkách. Je to krásné a ekologické. A když je pak naleštíte kouskem špeku, nemají chybu.


Co ty letošní, budou přeci jen kvůli epidemii o něco jiné..

Jedno mají Velikonoce stejné i letos. Je krásně modrá obloha. Tu si pamatuji z raného dětství v České Skalici, že jsem z postýlky viděla na nebe jak bylo modré. Počasí nám chce vynahradit to, o co jsme ochuzeni .

Bude někdo, kdo Vás přijde vyšupat a pro nadílku?

Jasně. Honzík má schovanou pomlázku. Ale letos nikoho nebudeme mít doma. Koledy jsme už rozdali a dá-li pán bůh, uvidíme se v máji.


Co plánujete na letošní léto?

Měli jsme naplánovanou dovolenou v Řecku na ostrově Thassos, ale asi z toho koncem června sejde. Uvidíme tedy v září. A vlastně ani nevíme, jestli budeme v létě hrát. Všechno je opravdu ve hvězdách a nemá cenu se ptát, když nikdo nezná odpovědi. To člověka zbytečně stresuje.

Co prvního "hodláte udělat", až se opatření kvůli covid-19 zmírní, či zcela zruší ?

Těšili jsme se na závěrečný koncert České filharmonie, tak uvidíme. Číst můžeme stále. Myslím, že bychom měli podpořit své kolegy, které jsou na tom hůř. Tak určitě zajdeme do Divadla na Jezerce na představení Gin Gaame s Jiřinou Bohdalovou a Milanem Kňažkem.

Vaši Eva Hrušková a Jan Přeučil

Foto: Jaroslav Hauer

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky