Vášnivá Carmen Štěpánky Pučálkové strhla diváky ve Vídni

08.01.2020

Mezzosopranistku Štěpánku Pučálkovou čeká pestrý rok. Zahájila ho úspěšnou premiérou Bizetovy Carmen ve vídeňské Volksoper. V nově zrekonstruované Státní opeře v Praze se promění v Madama Butterfly a v domovské Semperoper v Drážďanech se připravuje na hlavní roli v Lazebníku sevillském.

Již v únoru ji čeká také pražská událost sezóny - sólový debut ve Smetanově síni Obecního domu.

Koncert ve Smetanově síni Obecního domu se koná 25. února 2020 v rámci výjimečné operní série Hvězdy komorní hudby s podtitulem Láska v hudbě, kde Štěpánka Pučálková zazpívá v doprovodu s proslulým klavírním virtuosem a dirigentem Lukášem Klánským. "Na únorový koncert v Obecním domě v Praze se již velmi těším, především na spolupráci s Lukášem Klánským, Baborák orchestra a mým kolegou ze Semperovy opery v Drážďanech Christophem Pohlem. Věřím, že si s diváky koncert velmi užijeme a vzdáme hold skladatelům Mozartovi či Rossinimu," říká Štěpánka Pučálková. Na koncertě zahrají Pražští komorní sólisté s koncertním mistrem Janem Mráčkem.

V Praze bude pěvkyně Štěpánka Pučálková během letošního roku vidět pouze v roli Suzuki ve Státní opeře v představení Madama Butterfly. Ve Vídni pak v dalších představeních opery Carmen

Georgese Bizeta. "Mé účinkování v opeře Carmen ve Volksoper ve Vídni považuji za něco výjimečného, jelikož se jednalo o můj debut v této hlavní roli a hned na prknech jedné z nejvýznamnějších operních scén ve Vídni," dodává Štěpánka Pučálková.

V domovské Semperoper v Drážďanech čeká pěvkyni hlavní role v Rossiniho Lazebníku sevillském, dále debut v roli Olgy v opeře Evžen Oněgin, debut jako Hagar ve světovém uvedení opery Die andere Frau a dubnové koncerty se Staatskapelle Dresden.

Vstupenky na koncert do Obecního domu jsou v prodeji na www.LiveCity.cz nebo v síti GoOut.cz.

www.semperoper.de

www.stepankapucalkova.com

(c) Bookerfly Management, 2019

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!