V Praze zazní FELICITA

19.06.2019

Prahu navštíví slavné italské duo Al Bano a Romina Power a zazní i Felicita

Al Bano a Romina Power míří do Prahy a speciálně pro české diváky připravili repertoár, takže 26. listopadu 2019 v TIPSPORT ARENĚ uslyšíme například hity: Felicita, Sempre sempre, Liberta, Ci Sara, Tu soltanto tu, Sharzan, Nostalgia Canaglia a mnoho dalších.

Albano Carrisi se setkal s Rominou Power na konci šedesátých let minulého století a hudební spolupráce brzy přesáhla svět profesionálů, a tak si své ano řekli v roce 1970. Byli zamilovaní a jejich duety vždy měly mimořádnou atmosféru. Vystupovali na Eurovisi v Sanremu, uchvacovali davy, vedli hitparády, sbírali mezinárodní ocenění. Nemohli být šťastnější. V roce 1990 vydali album Foto di un momento a v Německu vánoční album Weihnachten bei uns zu Hause. V roce 1991 oslavili 25 let své společné umělecké kariéry, vydali dvě antologie největších hitů: Le più belle canzoni a Vincerai. Zúčastnili se už po páté hudebního festivalu Sanremo, bohužel naposledy jako duo.

Tragický rok 1994 navždy poznamenal jejich životy. V New Orleans zmizela za tajemných okolností jejich dcera Ylenia Carrisi. Zrušili turné a intenzivně ji hledali. Soukromé ani policejní úsilí však nepřineslo žádné výsledky.

V roce 1995 Al Bano a Romina Power vydali pod názvem Emozionale poslední studiové album. V roce 1996 Al Bano vystupoval na hudebním festivalu v Sanremo už bez Rominy, která v té době přijala roli v televizním miniseriálu Return of Sandokan. V roce 1997 Al Bano vydal své sólové album Concerto classico. V roce 1999 oznámil rozdělení slavného dua v otevřeném dopise v týdeníku Oggi, ve kterém vysvětlil důvody jejich rozchodu. Rozkol v soužití i profesionálním životě přinesla velká rodinná tragédie.

Nezapomenutelní a romantičtí umělci těch největších světových scén se k naší radosti v roce 2013 opět dali dohromady a zase triumfují v Evropě, Americe i v Asii. Duo velkých světových scén vzkřísilo vše, co kdysi přinášelo na pódia. Společně opět vystoupali vzhůru.

Na konci roku 2018 Al Bana stihl infarkt, naštěstí se rychle zotavil a opět vyprodávají velké scény a další generace fanoušků si notují Felicitu, která zazněla poprvé v roce 1982, ale i další láskou naplněné písně.

Vstupenky jsou již v prodeji, nezaváháte-li, můžete být i vy součástí nezapomenutelné romantické události, která se na podzim chystá v Praze. V loňském roce u našich sousedů, ve Varšavě a Gdaňsku, bleskově vyprodali oba koncerty.

https://www.ticketportal.cz/event/Al-Bano-Romina-Power
htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!