V Mádlově filmu NA STŘEŠE zastoupil Třísku bravurně Švehlík

06.02.2019

Nový film scenáristy a režiséra Jiřího Mádla Na střeše vstupuje do kin již tento týden, 7. února. V roli stárnoucího, osamělého muže, kterého náhodné události spojí s mladým Vietnamcem na útěku, se představí Alois Švehlík.

Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy na hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit?

Hudbu k filmu složil René Rypar, který s Jiřím Mádlem spolupracoval již na jeho debutu Pojedeme k moři. A skladatel také propůjčil příjmení hlavnímu hrdinovi, pro nějž scenárista a režisér Jiří Mádl hledal dobře znějící jméno. Kytarista kapely Portless a skladatel René Rypar je společně s Jiřím Mádlem, tentokráte jako textařem, také autorem hlavní písničky k filmu Na střeše - Pirate. Song nazpíval zpěvák Iby Pop, který má na svém kontě například hudbu k autorskému představení M. Issové a A.Polívkové Krasavice inkontinentální nebo spolupráci s Natálií Kocábovou či Vladivojnou La Chia.

Hudbu Na střeše je druhým celovečerním filmem v režii Jiřího Mádla. Producentkou filmu je Monika Kristlová ze společnosti Dawson Films, koproducenty jsou Česká televize, Barrandov Studio, innogy, Barbara Janišová Feglová ze slovenské společnosti Hitchhiker Cinema, dále společnosti InVestito a RTVS. Film vzniká s podporou Státního fondu kinematografie, Audiovizuálneho fondu SR a Nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund. Film vznikl pod záštitou starostky Prahy 2 Mgr. Jany Černochové. Film vznikl za podpory programu Kreativní Evropa - MEDIA. Do film uvede distribuční společnost Falcon.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky