V Lucerně zazpívají v prosinci Kalivodová a Vojtko

20.11.2019

SPOLEČNĚ A VÁNOČNĚ

Operní diva a držitel Thálie se poprvé sejdou na dvou velkých koncertech v pražské Lucerně. Andrea Kalivodová a Marian Vojtko navodí 15. a 16. prosince sváteční atmosféru velkými vánočními koncerty, kterými propojí známé operní, operetní a muzikálové árie, sváteční písně i vánoční koledy. Jde o další z mimořádných představení z cyklu

SPOLEČNĚ A VÁNOČNĚ.

Vánoční Lucernou zazní operní i muzikálové árie, hudba starých mistrů, písně i vánoční koledy v neotřelých hudebních úpravách Jiřího Škorpíka. Pěvkyni Andreu Kalivodovou a zpěváka Mariana Vojtka doprovodí Prague Cello Quartet a orchestr Sound & Rhythm Orchestra a spolu s nimi členové sboru Národního divadla v Praze. Vystoupí také hudební aranžér večera a člen souboru 4TET Jiří Škorpík.

"Těším se na ten prostor Velkého sálu, protože to je sen každého zpěváka, zazpívat si v plné Lucerně," říká Marian Vojtko, operní, muzikálový i sólový zpěvák. "Těším se na radost, atmosféru a na to, jak budou znít všechny známé písně ve skvělých hudebních úpravách Jiřího Škorpíka, a navíc s doprovodem mých kolegů z Národního divadla," doplňuje ho Andrea Kalivodová, operní pěvkyně.

Od 19 hodin zazní ve Velkém sále Lucerny duety i sólové písně, které naladí diváky na sváteční atmosféru. Pěvci vzdají také hold Karlu Gottovi. Zazní písně Karla Svobody, chybět nebudou árie z muzikálu Dracula či Bídníci, nezapomenutelné hity Andrewa Lloyda Webbera z Fantoma opery i oblíbené písně Ave Maria,

O sole mio, nebo Adagio.

Andrea Kalivodová je česká mezzosopranistka, která působí jako sólistka Národního divadla v Praze. Absolvovala brněnskou konzervatoř a pražskou HAMU. Zúčastnila se roční stáže na Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien. Získala také několik cen. Například cenu Mladý talent Nadace Emy Destinové v Londýně na mezinárodní soutěži a v Čechách se stala držitelkou ceny Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech a následovalo mnoho dalších ocenění. Mezi její nejvýznamnější role patří Carmen nebo ježibababa v Rusalce. Kromě operního zpěvu se věnuje také operetě a muzikálu, jak ukazuje v roli Wandy v operetě Polská krev, kde se potkává také s Marianem Vojtkem.

Marian Vojtko je tenorista a operní a muzikálový zpěvák. Vystudoval operní zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. V roce 2010 byl oceněný prestižní Cenou Thálie za roli Barona Prášila ve stejnojmenném muzikálu Zdeňka Bartáka. Muzikálům se také dlouhodobě věnuje. Diváci ho znají z Kleopatry, Tří mušketýrů, Golema, Draculy, Fantoma opery i nově z Čarodějky. Aktivní je také na operní scéně - do jeho repertoáru patří role hraběte Almavivy (Lazebník sevillský, Rossini), Händlův Xerxesči Pucciniho Pang(Turandot) a další tenorové party.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!