V dubnu Na Fidlovačce hned dvě premiéry

28.03.2018

Duben přinese do Divadla na Fidlovačce hned dvě premiéry: komedii hvězdy francouzské dramatiky "Pravda" a aktuální švédské monodrama "Po Fredrikovi"

První dubnovou premiéru, hru francouzského dramatika Floriana Zellera "Pravda", uvede Divadlo Na Fidlovačce 18. dubna 2018. Monodrama současného švédského autora Mattiase Brunna "Po Fredrikovi" bude mít premiéru v sobotu 28. dubna 2018 na Komorní Fidlovačce.

Režie brilantní komedie "Pravda" nejhranějšího francouzského dramatika současnosti Floriana Zellera se pro Divadlo na Fidlovačce ujal Mikoláš Týc. V hlavních rolích se diváci mohou těšit na Ivu Pazderkovou, Marka Taclíka, Martinu Šťastnou a Davida Hák. "Pravda", která patří spolu s "Otcem" a "Matkou" k nejúspěšnějším a nejčastěji inscenovaným Zellerovým textům, se poprvé hrála roku 2011 v pařížském Théâtre Montparnasse. Příběh čtveřice Pařížanů a jejich nebezpečných vztahů je komedií o nevěře, ve které je umění lhát dovedeno k dokonalosti.

Monodrama současného švédského autora Mattiase Brunna "Po Fredrikovi", které bude mít premiéru 28. dubna na Komorní Fidlovačce, je aktuálním příběhem o velké lásce, pomstě a smrti. V režii Lukáče Pečenky se v mnoha rolích představí Jan Fanta. "Po Fredrikovi" je jako výkřik, který vyjadřuje zároveň ohlušující radost z vášně, z lásky a z krásy života, zároveň bolest zklamání, temnotu pomsty a smutku ze smrti. Je možné žít po Fredrikovi? Na to odpovídá strhující inscenace, která zvítězila v roce 2005 v divácké soutěži stockholmského divadla Riksteatern. Od té doby slaví úspěchy na mnoha evropských scénách a dokázala okouzlit již tisíce diváků.

Foto:

  • V jedné z hlavních rolí komedie "Pravda" se mohou diváci těšit na Marka Taclíka. Autorem fotografie je Roman Černý/Divadlo na Fidlovačce.
  • V monodrama "Po Fredrikovi" se tentokrát mnoha rolí zhostí Jan Fanta. Autorem fotografie je Roman Černý/Divadlo na Fidlovačce.
htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky