V čem ano, v čem nikdy na ples ?

01.02.2018

Plesová sezóna je v plném proudu V čem ano, v čem nikdy?

Plesová sezóna je v plném proudu a jen v Praze je těchto společenských událostí každoročně několik desítek. Těch velkých, zásadních a prestižních je samozřejmě méně, nicméně na jakýkoli z nich bychom měli jít tak, abychom se za sebe nemuseli stydět.

Plesy jako VIP akce
Na Žofíně, v Obecním domě, ale i v dalších prestižních prostorách v Praze se koná každý rok několik stěžejních plesů, ať už jde o Květinový ples, Ples TOP 100, Zahradnický ples, Reprezentační plesy městských částí, Ples právníků, lékařů, podnikatelů, Česko Slovenský nebo letos nově i Český ples. Všechny tyto VIP události, na kterých je řada celebrit, významných hostí, byznysmenů a podnikatelů, je třeba brát jako vrchol společenské události. A podle toho je dobré volit i outfit. Tedy Dlouhou společenskou róbu pro dámy, pro pány pochopitelně kvalitní smoking a s tím spojené doplňky, od bot, až po manžetové knoflíčky, nebo třeba kabát. "Vrcholem nevkusu je, když si pán vezme k drahému smokingu péřovou nebo nějakou bundu. Vždy je třeba mít společenský nebo elegantní neutrální kabát. Totéž platí pro dámy - kabáty, kožíšky, ale nikoli volit k dlouhým a luxusním róbám bundu," upozornil přední český stylista celebrit Filip Vaněk. Pokud jde muž se ženou a lhostejno, zda se jedná o manžele, partnery či obchodní partnery, ale jdou jako pár, měli by alespoň z části ladit - jejich doplňky. Barva šatů s barvou motýlka, případně dalšími drobnostmi

Plesy jako zábava
Jsou ale plesy, které nejsou tak prestižní a pro někoho možná "snobskou" záležitostí, ovšem i tam bychom měli myslet na starý dobrý fakt, že šaty dělají člověka. "Zcela určitě je prohřeškem na plese u žen kombinace halenka a sukně, nebo u pánů jen košile a kalhoty. Logicky ne vesnických plesech se to vidí často, nicméně i tam lze držet nějaký standard. Nicméně na městských a jiných společenských akcích podobného typu by vždy zúčastnění měli dbát nějakého bontonu a uvědomit si, že jde o vrcholnou společenskou událost. My Češi máme stále trochu problém s tím, co na sebe a mnohdy to podceňujeme," podotkl Filip Vaněk.

Nikdy, nikdy, nikdy! Co je ovšem vrcholem až "buranství", je vzít si na ples třeba standardní oblek, košili bez kravaty nebo motýlka, ale k tomu tenisky či sportovní boty. S výmluvou: "Já ale doma jiné nemám" - neobstojí. Standardní tmavé společenské boty jsou dnes otázkou několika stokorun a lze je samozřejmě využít i na další události v průběhu života. Nikdo asi nečeká, že by jedny boty mladík či muž středního věku na obecním plese za jeden večer skutečně protancoval, jak to slýcháme z různých pohádek a příběhů.

Zcela nový Český ples!

Pokud se už ovšem rozhodujete, na jaký ples v Praze letos vyrazit a stále chcete objevovat nové, pak máme pro vás jeden zajímavý tip. Jde o 1. Český ples, který se koná ve Smetanově síni Obecního domu 3. února a nabídka programu, hostí, osobností i rautových záležitostí, je vskutku VIP, prestižní.

"Český ples, jak my říkáme, je událost, kterou lze zažít jen jednou v roce. Naši hosté, které všechny bereme jako "VIP", protože všech hostí si nesmírně vážíme, se mohou setkat s takovými jmény, jako je například Karel Gott, Helena Vondráčková, Marie Rottrová, Tereza Mátlová, Pavel Vítek a hudebně bude celým večerem doprovázet legendární orchestr TOP Band Jana Smolíka se sólisty. V rolích průvodců Českého plesu budou Jan Čenský a Bára Grafnetrová. Naši hosté se mohou těšit samozřejmě na ty nejvybranější speciality a součástí večera je i bohatá tombola," uvedl ředitel pořádající agentury Jiří Dušek.

Ten má pro čtenáře a potencionální hosty této významné události také zvláštní doporučení, jak právě na Český ples.
"Dress code je black tie. Tradice tohoto dress codu spadá až do Británie 19. století, kde platilo, že na významné večerní společenské akce, jakou Český ples bezesporu je, byl měli hosté "oblékat šat barev tmavých, jakož i všechny doplňky musí eleganci róby a význam události podtrhovati", jak se píše v dobových záznamech.Ženy by tedy měly obléknout dlouhou večerní toaletu, případně delší decentní koktejlové šaty), eleganci svých nohou podtrhnout tmavými punčochami, zvolit boty s uzavřenou špičkou, na ruce rukavičky, do ruky psaníčko, na krk decentní šperk. Gentlemeni pak obléknou smoking s výhradně bílou košilí a černým motýlkem. Obují se do černých lakovek nebo "oxfordek", do kapsičky saka vloží hedvábný kapesníček, do rukávů košile manžetové knoflíčky a pokud přidají smokingový pás, rozhodně neprohloupí. A protože každý dobrý ples by měl mít nějaké překvapení, máme jej pro vás i my v podobě elegantní škrabošky, kterou od nás dostanete při příchodu, a která dodá Českému plesu určitý nádech tajemství," doplnil Jiří Dušek.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!