Tvůrci Vlastníků natočili komedii Mimořádná událost

28.12.2021

Jak byste se chovali, kdybyste jeli ve vlaku, který nikdo neřídí? Odpověď na tuto otázku hledá Jiří Havelka, režisér a scenárista diváckého hitu Vlastníci, ve své další komedii Mimořádná událost. "Názvem si nadbíháme, ale samozřejmě doufám, že ano, že to bude pro diváky mimořádný zážitek v mnoha ohledech," říká o svém filmu Jiří Havelka. Nyní se film představuje v traileru.

Titulní mimořádnou událost způsobí strojvedoucí lokálky, který neplánovaně zastaví mezi poli a vystoupí z vlaku, aby vyřešil drobný technický problém. Bohužel zastavil v mírném protisvahu a vlak mu ujede. Samospádem a tam, odkud vyjel. Brblající cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je zamčená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi pasažéry se šíří první náznaky paniky. Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí mírného násilí nakonec dveře kabiny strojvůdce otevřou, ale tam si pouze potvrdí nejhorší očekávání - motoráček nikdo neřídí. Velmi nesourodá skupina lidí, kterou na chvíli svedla dohromady jízda vlakem, má teď jeden společný cíl - ve zdraví tuhle cestu přežít.

Komedie Mimořádná událost se volně inspirovala skutečným příběhem "splašeného vlaku", který ujel svému strojvůdci i s cestujícími před pár lety na Českomoravské vrchovině. Jiřímu Havelkovi nešlo o věrnou rekonstrukci případu, ale o další zábavný ponor do světa úplně normálních lidí, kteří se ocitnou v extrémní situaci. Možná byste se divili, kolik toho můžou mít společného vypjatá domovní schůze a vlak, který nikdo neřídí.

Ústřední manželskou dvojici Romany a Romana ztvárnili Jana Plodková a Igor Chmela, nešťastného strojvůdce si zahrál Václav Kopta a v rolích dalších cestujících se představí Jenovéfa Boková, Jaroslav Plesl, Alois Švehlík, Ctirad Götz, Tereza Marečková, Marie Ludvíková, Oliver Vyskočil, Beáta Mikušová, Milan Koritjak, Fedir Kis a Daniel Horečný.

Film Mimořádná událost bude mít premiéru 3. února 2022 a do našich kin jej uvede distribuční společnost CinemArt. Producentem filmu je Elekta Prague - Marek Jeníček, v koprodukci s Českou televizí - kreativní producent Jaroslav Sedláček a společností CinemArt. Film vznikl za podpory Státního fondu kinematografie.

Trailer k filmu najdete na našem YT kanálu zde: https://youtu.be/qU6o2STSs9M

Stáhnout trailer v mp4, plakát a další podklady k filmu je možné do 3. 1.2022 zde: https://we.tl/t-JrcFhg92Aj(vložte adresu do okna prohlížeče).

Trailer, plakát a fotografie v tiskové kvalitě najdete i na našem press FTP ve složce 2022_02_Mimoradna_udalost

ftp přístup: ftp://ftp.cinemart.cz

nebo přístup přes webový portál: https://webftp.cinemart.cz

uživatelské jméno: press, heslo: Journalist1

Mimořádná událost

Režie: Jiří Havelka

Scénář: Jiří Havelka, David Dvořák

Námět: Jiří Havelka

Kamera: Martin Štěpánek

Hudba: Martin Hůla

Střih: Darina Štěpánková

Zvuk: Jakub Čech

Hrají: Jana Plodková, Igor Chmela, Jenovéfa Boková, Jaroslav Plesl, Alois Švehlík, Ctirad Götz, Tereza Marečková, Václav Kopta, Marie Ludvíková, Robert Mikluš, Fedir Kis, Daniel Horečný, Milan Koritjak, Beáta Mikušová, Oliver Vyskočil, Václav Vašák, Magdalena Sidonová, Agáta Červinková

Producent: Elekta Prague - Marek Jeníček

Koproducent: Česká televize - kreativní producent Jaroslav Sedláček

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!