Třídenní koncertní maraton Martina Chodúra

14.06.2019

Od pátku do neděle najezdí Martin Chodúr (29) 2.106 km. Ve středu se vrátil z desetidenní dovolené ve španělské Andalusii, kde byl před několika lety s přítelkyní Ivonkou a kam se letos vypravili i s 3,5 letým synem Martínkem. "Pro Martínka byla tenhle dovolená ve znameních samých poprvé. Poprvé letěl letadlem a poprvé viděl moře, fascinoval ho viadukt klenoucí se mezi dvěma skálami ve městě Ronda", říká Chodúr .

V pátek se z Beskyd, kde s rodinou žije, vydal do středočeských Lidic na Děkovný koncert, který se každoročně koná v předvečer pietní vzpomínky v Lidicích. Koncert byl věnovaný všem přeživším lidické tragédie z 10. června 1942. Spolu s Martinem na tomto koncertě vystoupila operní sopranistka Lucie Silkenová a Ústřední hudba Armády ČR. Součástí programu Děkovného koncertu pro Lidice bylo čtení jmen 88 zavražděných lidických dětí a "Světla z oken lidických domů", rozsvěcení svíček na místech původních lidických domů. "Cílem tohoto koncertu je upozornit širokou veřejnost, že vzpomínka na tragédii v Lidicích je stále živá, zvláště ve vzdálených částech světa a současně projevit úctu a dík těm, kteří lidickou tragédii přežili a jsou stále mezi námi. Když se začátkem tohoto desetiletí začal chystat film Lidice, požádali mne jeho tvůrci o závěrečnou píseň do tohoto filmu", říká Chodúr. "Nakonec si ji sice nevybrali, ale já ji od té doby s úspěchem uvádím ve svém recitálu filmových melodií. Předloni jsem ji v Lidicích zpíval jen na hlafplayback, loni mne v ní a v několika dalších písních měla doprovodit Ústřední hudba Armády České republiky.

Hned po koncertě v Lidicích se Martin Chodúr vracel domů, aby v sobotu večer stihl uvést na Dnech slovenského lázeňského města Turčianské Teplice svůj koncert se svou kapelou MACH. "Vždycky se na naše koncerty moc těším. Rozumíme si muzikantky i lidsky a královsky se bavíme na jevišti i mimo ně.", říká Martin Chodúr. "Kapelu MACH tvoří špičkoví ostravští jazzmeni - Vlastimil Šmída, Marek Dufek, Mário Separovič a Patrik Benek. Jméno kapelníka, klávesisty a aranžéra Vlastíka Šmídy je takovým pojmem, že se spolu s Lukášem Hradilem stal moderátorem televizního měsíčníku Lettem jazzem na TV Noe". Po koncertě se hned Martin vrátil domů, protože v neděli ho čekal v severočeské Kadani koncert s litvínovským North Big Bandem pod taktovkou Jaroslava Sochora. "Po koncertech v Litvínově a v Teplicích to bylo naše třetí společné vystoupení. Tentokrát v nádherných Zahradách kadaňského Františkánského kláštera", dodává Martin. Ten bude během nadcházejícího léta nejen koncertovat v Čechách a na Slovensku, ale se svou doprovodnou kapelou MACH bude zkoušet i zbrusu nový koncertní program 10 let na scéně.
Jeho premiéra se uskuteční 16. listopadu 2019 v pražském Divadle U Hasičů.

Od poloviny loňského prosince Martin Chodúr úspěšně boduje se svou autorskou písní Síla mít rád v hitparádě Česká dvanáctka, kterou každou neděli odpoledne vysílá Český rozhlas Dvojka. V tomhle žebříčku se mu daří tak, že už získal ocenění Zlatá dvanáctka, jeho píseň je nejpopulárnějším hitem tohoto rozhlasového pořadu a už jen čtyři vítězství Martinovi scházejí k získání dalšího ocenění - Platinové dvanáctky.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!