TŘI PELIKÁNI BÍLÍ ZE ZOO PRAHA DORAZILI DO KRÁLOVSKÉHO PARKU V LONDÝNĚ

31.05.2019

Sun, Moon a Star, tři pelikáni bílí narození letos v únoru v Zoo Praha, už jsou v pořádku v Londýně. Jejich novým domovem se tak stane jezírko v královském St. James's Parku, na které je výhled z oken Buckinghamského paláce.

"Dnes ráno nám přepravce Matthew Ford potvrdil, že naši pelikáni přibližně ve 22:30, po zhruba sedmnáctihodinové cestě z Prahy, dorazili do Londýna, jsou v pořádku, klidní, a chovatelé z nich mají velkou radost," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Sun, Moon a Star se tak de facto stali darem hlavního města Prahy Jejímu Veličenstvu královně Alžbětě II. A není to poprvé. První čtyři pelikáni bílí odešli z Prahy do St. James's Parku již roku 1995 a další tři je následovali v roce 2013. Sun, Moon a Star budou mít tudíž pořadová čísla 8, 9 a 10.

Přítomnost pelikánů v samém srdci britské monarchie má však ještě neskonale delší historii. První zdejší pelikány daroval králi Karlu II. Stuartovi ruský velvyslanec již roku 1664! Jde tedy o tradici, která trvá více než tři a půl století.

Sloupek ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka k tématu najdete zde: https://bit.ly/2MnpuZy

Video najdete zde: https://youtu.be/jZAnsNijH_I

Aktuální článek s fotografiemi v britském Daily Mail: https://dailym.ai/2HNSYvx

Foto 1: Vrchní chovatelka ptáků Aneta Kratochvílová chystá na cestu do Londýna samici Star, jednoho ze tří pelikánů bílých, jejichž novým domovem se stane jezírko v St. James's Parku, na které je výhled z oken Buckinghamského paláce. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Foto 2: Nakládka tří pelikánů bílých ze Zoo Praha určených pro St. James's Park proběhla za velkého zájmu novinářů. Na snímku právě jednoho z pelikánů odnáší
k dodávce kurátor chovu ptáků Antonín Vaidl. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Foto 3: V pátek ráno přepravce Matthew Ford potvrdil, že všichni tři pelikáni ze Zoo Praha zhruba po sedmnáctihodinové cestě dorazili do Londýna, jsou v pořádku a klidní. Foto: Matthew Ford, Specialist Wildlife Services.

Foto 4: Tři pelikáni narození letos v únoru v Zoo Praha - Sun, Moon a Star - jsou de facto darem hlavního města Prahy Jejímu Veličenstvu královně Alžbětě II.
Na snímku samice Star před odjezdem do Londýna. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!