Tajemná dvojice vyjela z vily Karla Gotta

02.10.2019

"S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera (v úterý), krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny," oznámila dnes dopoledne zpěvákova manželka Ivana Gottová. Rodina požádala o respektování soukromí, zejména s ohledem na dvě nezletilé dcery Karla Gotta.

Jakub Železný
Jakub Železný
Antonie Talacková
Antonie Talacková
Antonie Talacková
Antonie Talacková

Zemřel nejslavnější český zpěvák populární hudby Karel Gott, který ovlivnil několik generací posluchačů. Bylo mu 80 let. V posledních letech se potýkal se zdravotními problémy, v úterý před půlnocí podlehl akutní leukémii. Zemřel doma v kruhu svých nejbližších. Vláda rozhodla, že pokud s tím bude rodina souhlasit, Česko se s Gottem rozloučí státním pohřbem, na jehož datum připadne i státní smutek. O Gottově úmrtí informovala média v Německu, na Slovensku, v Rusku či Polsku. Obdiv a soustrast rodině vyjadřovali jeho kolegové, politici, sportovci i další známé osobnosti, zpráva zasáhla jeho fanoušky i ty, kteří vyznávali jiný hudební styl. Gotta považují za mimořádný fenomén, jehož život odrážel historii země v posledních desetiletích.

Před Gottovou vilou v Praze přinášeli lidé celý den květiny a svíčky. Praha uvažuje o pojmenování některé ulice či jiného prostranství po legendárním zpěvákovi. V Gottově rodné Plzni vyvěsili na radnici černou vlajku, na půl žerdi budou až do pohřbu vlajky v Lánech i na Pražském hradě.

Foto: Jaroslav Hauer

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky