Světová soutěž Operalia Plácida Dominga poprvé v Praze

23.07.2019

Operalia vyhledává mladé talentované operní pěvce již více než 25 let, první ročník se uskutečnil v Paříži a od té doby cestuje světem. Praha se tak zařadí mezi přední světové kulturní metropole, které nejvýznamnější pěveckou soutěž přivítaly. Stovky uchazečů všech hlasových kategorií každý rok posílají přihlášky a z nich pouze 40 nejlepších dostane šanci soutěžit před porotou deseti operních profesionálů, jako jsou umělečtí ředitelé Metropolitní opery v New Yorku, Royal Opera House v Londýně, Teatro Real v Madridu aNárodní pařížské opery. V minulosti v soutěži uspěli například tenoristé José Cura aRolando Villazón či sopranistky Olga Peretyatko a Sonja Yoncheva.

Soutěž Operalia se Národnímu divadlu a spolku Domingo-Mozart-Prague podařilo získat vnávaznosti na dlouholetou spolupráci s ikonou operního světa Plácidem Domingem, která dala vzniknout dvěma mimořádným představením: Výročí 230 let od premiéry opery DonGiovanni ve Stavovském divadle v roce 2017 a Mozartovy narozeniny v lednu letošního roku, jehož sólisty byli vítězové soutěže Operalia sopranistka Adela Zaharia abarytonista Simone Alberghini, loňský semifinalista soutěže tenorista Petr Nekoranec amezzosopranistka Štěpánka Pučálková.

FOTO JAROSLAV HAUER

Operalia, mezinárodní operní soutěž založená v roce 1993 Plácidem Domingem, se poprvé v historii koná v České republice. Prestižní klání operních talentů z celého světa bude od 21. do 26. července hostit historická budova Národního divadla. Čtyřicet vybraných soutěžících ve věku 18 - 32 let, včetně české sopranistky Zdislavy Bočkové, čekají v Praze tři kola, která jsou přístupná divákům z řad veřejnosti. Deset nejlepších se 26. července od 18:00 utká ve velkém finále za doprovodu orchestru Národního divadla pod taktovkou asprůvodním slovem maestra Plácida Dominga. Buďte u zrodu nových operních hvězd! Předprodej vstupenek běží v pokladnách a on-line na webu Národního divadla www.narodni-divadlo.cz

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!