Stěhování nebo koncert v Lucerně? Čemu dá Varhan Orchestrovič Bauer přednost?

13.08.2019

Varhan Orchestrovič Bauer:
Je jedno, zda se stěhujete 100 metrů nebo 100 kilometrů! Aneb přípravy na Lucernu...

Je to excentrický, přitom nesmírně nadaný, empatický a vnímavý umělec. Pro takového člověka musí být každá změna zásadním problémem. Pro Varhana Orchestroviče Bauera ale ne. Nedávno se totiž přestěhoval a jak sám přiznává, je za to vděčný. Konečně má bydlení podle svých představ. A může v něm v klidu připravovat charitativní koncert, který v Lucerně proběhne 31. října.

Varhan Orchestrovič Bauer se sice stěhoval jen v rámci jednoho bloku na Smíchově, nicméně vše se muselo zabalit, složit a o sto metrů dál zase vynosit, sestavit, vybalit, roztřídit. Byla to zkrátka pořádná fuška.

"Ono je vlastně úplně jedno, jestli se stěhujete sto metrů nebo sto kilometrů, protože to představuje v podstatě totéž. Jen ušetříte čas tím přesunem. My ale nelitujeme, naopak. Tohle bydlení totiž přesně splňuje naše představy o bydlení jak ve městě, tak na venkově," prozradil skladatel, hudebník a renesanční člověk. Se svou manželkou a dcerou tak obývají celé patro prvorepublikové vily, kde nechybí terasa či zahrada, která asociuje les, který Varhan miluje.

"Když se ráno, no tedy ráno, pro mne třeba v jedenáct či ve dvanáct, protože dělám nejvíce v noci, vzbudím, dám si dobrý čaj, zalezu si pod strom, nadechnu se a pomalu se začínám soustředit. Vyluštím si křížovku, dělám si poznámky a po takové hodince začnu pracovat. Když nemám zrovna nějaké povinnosti, tak svůj čas věnuji dětem a manželce. A teď hlavně dozařizování našeho nového bytu," vypráví umělec sedící ve své pracovně, kde nechybí několik hudebních nástrojů, a také řada krabic s notami a hudebními texty.

"Můj asistent si dal tu práci, že to všechno roztřídil, a až bude hotová třímetrová obrovská skříň, tak to všechno půjde do ní. Je to ale úžasné, protože tenhle byt na člověka dýchá inspirací a po pár hodinách, co jsme tu poprvé spali, jsme zjistili, že nás hodně naplňuje," přiznal Varhan Orchestrovič Bauer.

Nechybí samozřejmě prostorná hala, kuchyně, obývací pokoj, dětský pokoj i ložnice.
Z terasy je krásný výhled na část Prahy, a také na terasy slavného souseda.
O tom neměl hudebník ani ponětí!
"Teprve teď jsem se dozvěděl, že vedle bydlí Leoš Mareš, který několikrát vyprodal O2 arénu a Fórum Karlín. Mě teď s mým týmem čeká cíl, a sice vyprodat 31. října Lucernu, kde chystáme velkolepý galavečer s řadou výjimečných hostů. Jako oslavu mých 50. narozenin a 30 let svobody. A to vše má ještě charitativní podtext, kdy výtěžek půjde přes sdružení Lions club Hradubice na nevidomé a slabozraké. Přijďte určitě. Nejenom, že uvidíte a uslyšíte a hlavně zažijete, co jste doposud nezažili, ale ještě podpoříte dobrou věc,"
zve Orchestrovič Bauer stojíc symbolicky pod malou lucerničkou u vchodu do domu, kde vše nyní vzniká...


 BUĎTE U TOHO!

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal.

Foto Jaroslav Hauer

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky