Šporcl zahrál na střechách domů P 3 svoji vlastní verzi české hymny

06.05.2020

Shromáždit se a uctít společně 75. výročí Pražského povstání letos není možné. Praha 3 proto připravila netradiční video. Světově uznávaný houslista Pavel Šporcl zdolal čtyři výškové dominanty Prahy 3 a za hrál zde svoji verzi české hymny.


"Chtěli jsme však tento dějinný okamžik lidem jako každoročně připomenout a najít způsob, jak i přes veškerá opatření vzdát hold," poznamenal starosta Prahy 3 Jiří Ptáček. "Nápad se mi okamžitě zalíbil a s natočením videa jsem s hrdostí souhlasil, i když práce ve výškách nepatří k mým nejoblíbenějším. Záběry naší krásné Prahy ve spojení s českou hymnou jsou, myslím, důstojnou oslavou tohoto výročí," dodává houslový virtuos Pavel Šporcl.


Praha 3 - domov můj.

Potěšit se tak můžete nejen krásnou hudbou, ale i nádhernými výhledy ze Žižkovského vysílače, střechy Domu Radost, Národního památníku na Vítkově nebo z prostoru obřích hodin v kostele Nejsvětějšího srdce Páně. Obyčejně si Praha 3 tento den připomíná při pietním aktu u Gymnázia Na Pražačce, kde zahynulo několik desítek povstalců, ale také nevinných civilistů. Letos se ale pieta v tradičním pojetí neuskuteční.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky