Šéfredaktor studentského magazínu Ondřej Spýťa Syrový: Dáváme prostor každému, kdo si to zaslouží!

22.04.2018

Ve dvaceti letech je Ondřej Spýťa Syrový šéfredaktorem studentského magazínu DISUK.cz a v médiích tak dává prostor věcem, které jiná média, mnohdy neprávem, opomíjí. Kromě toho je PR manažerem řady VIP osobností, které se snaží zviditelnit a vrátit na výsluní.

Komu ve vašem magazínu dáváte největší prostor?

"Největší prostor dáváme lidem, kteří si ho zaslouží, ale bohužel nejsou tolik mediálně vidět. Ve většině případů se jedná o "legendy českého showbyznysu", kteří si vrchol své slávy užily v minulosti, ale v současné době mají pro ně média dveře zavřené. Také často dáváme prostor začínajícím lidem, kteří jsou něčím zajímaví, ale ne tolik pro masová média."

Jaká témata vás v magazínu nejvíce zajímají, a je nějaké, kterému se vyhýbáte?

"Jsme všemu otevření. Zastáváme tematickou různorodost a prostor se snažíme mnohdy dávat i dosti kontroverzním tématům, ať už je to okultismus nebo erotika. Zastávám názor, že i tato témata by měla mít v médiích prostor."

Prezentujete se také jako studentský magazín, tak proč právě erotika?

"Nejde vůbec o erotiku, ale o lidi, kteří v této branži působí. Je velmi zajímavé se s nimi setkat a poznávat, jak žijí, jaké jsou jejich životní hodnoty, vzdělání a v čem jsou jejich pozitiva. Chceme poukazovat na to, že mnohdy i tito lidé mají srdce na pravém místě a nemají život jednoduchý. Odsuzovat je jednoduché, ale poznávat realitu těžší. Kupříkladu dlouhodobě spolupracujeme s erotickou hvězdou Karol Lilien, která se vzdala svého honoráře pro charitativní účely a vždy je ochotna se zapojit do smysluplných projektů."

Proč píšete nejvíce o celebritách, které už jsou, řekněme za zenitem?

"Protože něco dokázaly, inspirujeme se od nich. Mají za sebou neuvěřitelně mnoho životních zkušeností a skvělých nápadů. Navíc nám to připadá jako velmi produktivní, jelikož píšeme o lidech, které značná část naší populace zná, ale už se o nich nikde nedočtou, což je velká škoda."

Chystáte se dávat prostor i mladších osobnostem?

"Rozhodně, v tomto roce jsme náš team omladili hned o několik redaktorů. V tuto chvíli jsme kupříkladu začali spolupracovat s mladou talentovanou scénáristkou Terezou Kožíkovou, čehož si velmi vážíme a doufáme, že potkáme více těchto lidí."

Podle čeho si vybíráte své spolupracovníky?

"To je těžká otázka. Musí na nás nějakým způsobem zapůsobit, je jedno v jakém směru. Nejsme nějak vyhranění, ale chceme vždy někoho, kdo je něčím zajímavý."

Kam budete magazín dále směrovat?

"Chceme se vzdálit od politiky a krajně bulvárních článků, jít kulturním směrem, ale s úrovní a samozřejmě humorně glosovat." 


Chystáte nějaké novinky a úpravy?

"Ano, rozjeli jsme v tuto chvíli i videoreportáže a myslím, že se nám to docela daří. Také máme různé projekty jako Večerní čtení Bible, Regina či různé charitativní programy."

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!