SAXANA se vrací v představení plné kouzel a s Petrou Černockou

22.11.2019

Již v neděli oslaví naše nejznámější ČARODEJNICE významné životní jubuleum.

Legenda české POP scény, zpěvačka a herečka Petra Černocká slaví 70. narozeniny. Už 24. listopadu oslaví své životní jubileum. Při této příležitosti se uskuteční dvě zásadní události, které o umělkyni mnohé prozradí. Zřejmě i to, co málokdo tuší...

Petra Černocká hraje v divadelní adaptaci filmové komedie plné kouzel o mladé čarodějnici jménem SAXANA, která měla premiéru ve čtvrtek 21. listopadu v pražském divadle Studio DVA.

Přednost životu mezi lidmi před výsadami nadpřirozených bytostí dá  v představení Vendula Příhodová v alternaci s Berenikou Kohoutovou, coby Saxana. Společnost jim na cestě za hledáním babského ucha budou dále dělat Ivana Chýlková, Jan Kraus, Sabina Remudová, Vilém Udatný, Petra Kosková a Roman Štabrňák, který se navíc společně s iluzionistou Pavlem Dolejškou postaral i o kouzla a efekty. V roli Honzy se představí Václav Jílek. Řady zdařilých i nepovedených kouzel se dočkáte i od třech "sígrů" v podání Štěpána Benoniho, Milana Ligače a Filipa Hořejše.

"Jsem pokorný vůči předloze a respektuji očekávání diváků. I když mám rád různé výklady a přepisy, v případě Saxany by to bylo zbytečně násilné", uvádí režisér a autor adaptace Šimon Caban. Na druhou stranu připouští, že představení s kouzly má náročná specifika a ovlivňuje tak celou koncepci režie. Caban si přeje, aby si diváci iluze užili, stejně jako celé kouzelné představení.

Foto: Jaroslav Hauer,  Studio Dva, Petra černocká archiv

25.11. vychází unikátní kniha s názvem SAXANA 70 - V hlavní roli zpěvačka Petra Černocká, jejíž obálka vychází z originálního a retro filmového plakátu k filmu Dívka na koštěti.

Zcela unikátní publikace odhaluje příběhy, zážitky ze života a také nespočet fotografií a dalších věcí, které Černocká dosud nezveřejnila!

"Nejde o můj životopis, ale o mou ´životní fotostory´, tedy stěžejní etapy mého života, které ovlivnily mé soukromí i profesi. Vše to doplňuje mnoho fotografií. Je jich tam hodně a zdaleka nejsou všechny. Vybrali jsme ty nejzajímavější. Protože i já ráda občas nahlédnu veřejně známým osobnostem za dveře, tak by ode mě bylo pokrytecké, kdybych to neumožnila i těm, kteří mě mají rádi," prozradila Petra Černocká, která je také představitelkou nesmrtelné čarodějnice Saxany z komedie Václava Vorlíčka Dívka na koštěti.

Vždyť taky právě tato role proslavila oslavenkyni nejvíce. "V knize jsou statě věnované i mým začátkům a působení v Semaforu, který byl pro mě osudový a bez něhož by mě zřejmě nepotkala ani ta Saxana," přiznala zpěvačka a herečka.

Aby toho nebylo málo, tak se ve stejný den, tj. 25.11., kdy proběhne křest  fotostory SAXANA 70  se uskuteční i vernisáž první autorské výstavy obrazů Petry Černocké.

Málokdo totiž tuší, že zpěvačka a herečka je také výtvarně nadána a velmi zručně maluje. Nejenom na plátno či kartony, ale třeba na židli, komodu, nebo svoji první kytaru... V pražské Galerii 1 ve Štěpánské ulici se pro veřejnost ve spolupráci s MČ Praha 1 uskuteční zcela mimořádná a časově velmi omezená výstava se stejným podtitulem, jaký má kniha. Chybět nebudou zpěvaččiny obrazy, ale ani artefakty či kostýmy jak z filmu Dívka na koštěti, tak i z nové hudební komedie Saxana, kterou má nyní ve své premiéře Studio Dva, kde vystupuje Černocká v roli speciálního hosta, jenž propojí děj příběhu s tím původním, který už známe.

"A protože moje milovaná a jediná dcera Bára slaví letos taky jubileum 40. narozeniny, rozhodly jsme se, že to spojíme tak nějak dohromady a bude to naše společná výstava. Ona tam bude mít expozici fotoobrazů, které jsme před pár týdny fotily společně a musím říct, že se velmi povedly. Jeden půjde do dražby na charitu. Návštěvníci budou asi hodně překvapeni. Ostatně, přijďte se podívat, je to zdarma! Šanci máte ale jen od 26. do 30. listopadu denně od 10 do 18 hodin...," zve Petra Černocká.

Ve stejný den, kdy se uskuteční "oslava" české Saxany Petry Černocké a její dcery Báry Vaculíkové, zazní na místě vernisáže live předpremiéra vánoční písničky, kterou společně nazpívaly ještě spolu s malou Olivií Coco, tedy hereččinou vnučkou. Singl pak poputuje do českých rádií...

René Kekely a Jaroslav Hauer PR & mediální zastoupeníe-mail: rene.kekely@seznam.cz, jhauer2@gmail.com

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky