ŠAKALÍ LÉTA

19.03.2019

Na počest hrdinům, kteří kdysi zbláznili lidi.

Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha.

Je rok 1957, na oběžnou dráhu vstříc novým zítřkům vzlétá Lajka, Klement Gottwald spokojeně odpočívá ve vítkovském mauzoleu, nad Prahou se stále ještě tyčí pomník zavrženého Stalina a do šedi tepláků budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská. Z dětského pobrukování tluče bubeníček se stanou válečné bubny a z klidu dospělých klid před bouří. Někdo musí z kola ven.

Hra o hudbě, o svobodě, o dětských snech, o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. O síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.

Divadelní adaptace Kamila Krbcová a Adam Skala

Režie Adam Skala

Dramaturgie Kamila Krbcová

Asistent režie Petr Veselý

Scéna Tereza Gsöllhoferová

Kostýmy Eva Justichová

Choreografie Ivana Hannichová

Pěvecké nastudování Matěj Voda

Hudební aranže Zbyněk Polívka

Kapela Green Monster

Projekce Eva Justichová a Milan Freisler

Hrají a tančí

Bejby Lukáš Adam/Marek Lambora

Alena Štěpánka Fingerhutová/Magdalena Kuntová

Prokop Josef Polášek/Karel Zima

Eda Daniel Krejčík/Vojtěch Vodochodský

Kšanda Adam Kralovič/Prokop Zach

Milada Vanda Chaloupková/Aneta Krejčíková

Ivan Jiří Racek/Zdeněk Vencl

Hamáčková Jiřina Daňhelová/Veronika Lapková

Marína Sára Halušková

Reddy Eliška Hanušová/Angelika Sbouli

Babka Ondřej Hyneš/Marek Zeman

Neumann Petr Jeřábek/Jáchym Kučera

Peterka Jiří Roskot

Tančí a hrají:

Veronika Hanušová, Barbora Králová, Eva Miškovič, Veronika Morávková, Zuzana Pilná, Karolína Tothová, Mirek Kosík, Michal Kováč, Michal Máša, Martin Smrž, Jakub Šimůnek

Adam Skala (režie)

S režisérkou Zuzanou Burianovou vedl soubor Krutodivadlo!, režíroval site-specific Kacířské nápady, monodrama Osamělé Večery Dory N. (Malá scéna divadla pod Palmovkou) nebo dokumentární hru Kopanec. Za svou první původní hru Zářez obdržel čestné uznání v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2016. Za hru Žranice získal spolu s Kamilou Krbcovou první místo v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2017. V roce 2019 uvedlo NDB jeho text Kindervajíčko v rámci komponované inscenace Zemský ráj to na dohled?. Mimo divadlo pracuje na projektech pro TV a věnuje se režii videoklipů. Studuje režii na DAMU.

Kamila Krbcová (dramaturg) - Dlouhodobě spolupracuje s Divadlem Spektákl a režisérem Janem Holcem, se kterým byli nominováni v cenách Český tučňák pro mladé umělce. Jako dramaturg se podílela na vzniku autorských inscenací Hrabe ti? aneb Hrabal (Divadlo pod Palmovkou - Studio Palm off), Demokracie (Divadlo Minor) nebo Zábava (Studio Ypsilon). Spolu s režisérem Adamem Skalou napsala jako svou prvotinu hru Žranice, inspirovanou dílem Egona Bondyho (nejen) Ministryně výživy. Hra Žranice získala první místo v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2017. Studuje dramaturgii na DAMU.

Tereza Gsӧllhoferová (scénografie) - Vytvořila scénografii k imerzivním projektům Letec/L'Aviateur a Pomezí. Spolupracovala s Divadlem Letí a studiem H2O. Vystavovala své kostýmy jako součást projektu Kmeny/Tribes na PQ 2015. Získala Cenu divadelní kritiky za rok 2016 za Scénografii roku za práci na projektu Pomezí. Za scénografii k inscenaci Žranice byla oceněna na mezinárodním festivalu Encounter v Brně. Studuje obor scénografie na DAMU.

Eva Justichová (kostým) - Vytvořila scénografii a kostýmy k imerzivním projektům Pomezí, Pozvání, Prosíme nesahat a Dům v jabloních. Spolupracovala s divadlem Na hraně, divadlem v Dlouhé, divadlem Letí, a studiem H2O. Vystavovala své kostýmy jako součást projektu Kmeny/Tribes na PQ 2015. Získala Cenu divadelní kritiky za rok 2016 za Scénografii roku za práci na projektu Pomezí. Absolvovala stáž v ateliéru Oděvu a obuvi pod vedením Liběny Rochové na UMPRUM. Vystudovala obor scénografie na DAMU.

Ivana Hannichová (choreografie) - Taneční vzdělání získala v Tanečním centru Praha a na stážích a workshopech v Evropě i USA. Vystudovala obor taneční věda na HAMU. Vytvořila choreografie k muzikálům Aida (Hudebním divadlo Karlín), Mamma Mia!, Ať žijí duchové, Rocky a Tři oříšky pro Popelku (Kongresové centrum Praha), Jesus Christ Superstar (NDM) Donaha! (DJKT Plzeň), Ženy na pokraji nervového zhroucení (Divadlo Na Fidlovačce) a Doktor Ox (Hybernia). Choreograficky se podílela na televizních pořadech StarDance, Česko hledá Superstar, Český slavík Mattoni, X-Factor, seriálu První republika a na mnoha zahraničních reklamách. Vedla profesionální taneční skupinu Dance2xs. Působí jako pedagog moderního a jazzového tance u nás i v zahraničí.

GREEN MONSTER

Kapela Green Monster byla založena v roce 1999, v rock and rollovém světě se pohybuje už 19 let a jde o průkopníky žánru psychobilly u nás. Na kontě má čtyři alba (2003: 100000 Punk Rockers in Green Valley, 2010: Funny Tales About Green Monster, 2013: Bloody Run, 2018: Necromatic Soul). Čistokrevný old school psychobilly se zakousne do morku kostí. Vostrej záhrobní rock´n´roll jako dělanej na zběsilou párty krvežíznivejch zombíků na tajemným hřbitově. Obtloustlá zelená příšerka, co si libuje ve všech možných neřestech. Více o kapele a jejích koncertech na https://greenmonster.psychobilly.cz/green-monster.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky