Svěcený držel v ruce Národní poklad

03.06.2017

Mezinárodní houslařská soutěž Praha 2017 

 Soutěž trvala čtyři dny a byla velmi náročná. Tato soutěž uvádí do praxe vizionářské myšlenky . A ty jsou:  povinná přítomnost soutěžících, řezba houslové hlavice během jediného dne a hodnocení soutěžních jsou nástrojů a hlavic samotnými soutěžícími společně s odbornou mezinárodní porotou, která tak přijímá ještě roli mentora a průvodce. 

Prestižní událost, která se v Praze odehrála na přelomu května a června tématicky navazuje na mezinárodní houslařské soutěže pořádané po celém světě, ale liší se  tím, že si klade za cíl být nejen profesní, ale také vrcholně společenskou a kulturní akcí.

Oslava houslařského umění propojí soutěž s edukativními koncerty, odborníky s veřejností, na koncertě  zněly originály houslí Antonia Stradivariho, Giuseppe del Gesú ze Státní sbírky hudebních nástrojů a současně proběhne atraktivní část soutěže v řezbě houslové hlavice. 

Soutěž byla po celou dobu přístupna veřejnosti a nabízela i skvělý doprovodný program. Projekt byl situován do prostor Českého muzea hudby, kde se odehrávala i řezba houslové hlavice (nejvíce navštěvovaná část programu) a také unikátní koncert Jaroslava Svěceného, který za doprovodu špičkové cembalistky Jitky Navrátilové představil hrou i slovem nejvzácnější nástroje Státní sbírky - housle nejslavnějších italských houslařů Antonia Stradivariho a Giuseppe Guarneriho del Gesu . Tyto klenoty budou poprvé vystaveny pro veřejnost!                 

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky