První ochutnávka nové komedie "Úhoři mají nabito"

15.01.2019

Scénář k filmu pochází z pera Petra Pýchy, který byl počátkem ledna za scénář k úspěšnému filmu Olma Omerzua "Všechno bude" nominován na Cenu české filmové kritiky 2018. A jací jsou podle autora chlapi ve filmu Úhoři mají nabito?

"Když je vám třináct, házíte lidem petardy pod nohy, lijete spolužákům mlíko do šatních skříněk. Prostě děláte věci, za které se o pár let později stydíte a rádi byste se za ně omluvili. Jenomže to je něco, co Robert, Komár, Arny, Dave a Karlos neznají. Zůstali pořád v těch svých třinácti, "pořád mají po kapsách petardy a lijou mlíko do šatních skříněk". I když jim bylo třicet, čtyřicet," popisuje autor pětici hlavních hrdinů příběhu, kteří si vytvořili vlastní útvar rychlého nasazení a ten od skutečné URNy nerozeznáte. "Jsou schopní evakuovat restauraci, kde je svatba, zrekvírovat autobus na noční lince. Zábava, adrenalin na vyšším levelu. Žádný ohled k druhým, empatie. Příslušnost ke smečce a dobrodružství jsou náhražkou za to, co se jim nedostává jinde. Doma to skřípe, dluhy se vrší, v práci to jde od deseti k pěti. Ale URNA je jistota, URNA je únik, náhradní svět. Kombinace zastydlého puberťáctví, podivného idealismu a osobní frustrace," říká Petr Pýcha.

V hlavních rolích se představují domácí herecké hvězdy. Mozkem celé party je poněkud přestárlý rocker Robert v podání Oldřicha Kaisera. Do uniformy samozvané URNy se oblékli bratři Kryštof a Matěj Hádkové, Jiří Vyorálek, který kvůli své postavě razantně změnil vzhled, a Patrik Holubář. Do života chlapů, co mají své podivné dny, vstoupí Anna Kameníková, Matěj Ruppert a Martin Sitta.

Producent: Slothmachine s.r.o.

Film podpořil Státní fond kinematografie

Koproducent: Česká televize, PFX s.r.o.

Distributor: FALCON a.s.

Zvláštní poděkování městu Sušice, čerpací stanici F1 GAS, České zbrojovce, firmě High Point a firmě Avalon.

Úhoři vyplouvají s trailerem

Nová komedie Vladimíra Michálka představuje první ukázky a plakát

Do kin vplují 21.února, ale již nyní nabízí nová černá komedie Vladimíra Michálka ÚHOŘI MAJÍ NABITO první ochutnávku v podobě traileru.

Co se skrývá pod tajuplným titulem Michálkova filmu? Příběh party chlapů, kteří hledají, jak se popasovat s všedním životem. Kteří mají koníčka, o kterém jejich ženy, přítelkyně, milenky nic netuší. Tohle není jenom hra. Je to útěk z reality všedních dnů, se kterým nejde přestat. Úhoři mají nabito je černá komedie o partě chlapů, pro které se hra na URNU (Útvar rychlého nasazení) stala únikem z nudných životů. Zasahují u domnělých zločinců, evakuují kulturáky a do svých her zatahují nic netušící okolí. Žene je touha po adrenalinu a falešná představa, že jsou jako Robin Hood a jeho družina. Bohatým brát a chudým dávat. Všechno jde hladce až do okamžiku, kdy se octnou v nesprávnou chvíli na nesprávném
htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!