První klip Honzi Fanty pokřila Fialová a Brzobohatý

30.06.2020

Když zpěvák a herec Honza Fanta skončil v semifinále SuperStar, neponořil se do sebelítosti ze zklamání, že nezažije live přenosy, na které se tolik těšil. Naopak; pochopil, že musí situace využít jako nového začátku. A rovnou se vrhl na svůj vlastní projekt. Tomu ovšem předcházel jeden telefonát...

"Ano, zavolal mi kolega a kamarád Ondra Ruml, se kterým jsme se nejdřív bavili o mojí účasti v SuperStar a pak jsme zabrousili do budoucnosti. Při tom mě vybídl, ať začnu s vlastní tvorbou", uvádí okolnosti vzniku nové písničky a klipu Jan Fanta. Druhý den se propojili se zpěvákem, skladatelem a hudebním producentem Lukášem Janotou a věci nabraly rychlý spád. "V podstatě šlo o souběh událostí, z nichž každá trvala jeden pouhý den", usmívá se sympatický zpěvák a dodává: "Během jednoho dne jsme navázali spolupráci, hned druhý den vznikl singl, po týdnu jsem opět za jeden den písničku nazpíval a o něco později, zase během jediného dne se natočil videoklip." Honza si nemůže spolupráci s Lukášem Janotou vynachválit nejen proto, že jsou kamarádi z divadla, kde Janota alternuje s Vojtou Dykem v muzikálu Sherlock Holmes, ale hlavně pro jeho cit k hudbě, i o všeobecný přístup. Je moc rád, že se domluvil právě s ním a už pracují na další písni. Přestože se singl jmenuje ´Jeden Den´, s rychlostí vzniku písničky název nesouvisí. V podstatě je o tom, že i v jednom jediném dni se může stát něco, co člověku ovlivní zbytek života. Jako třeba právě účast v pěvecké televizní soutěži SuperStar.

Singl, který se možná stane letním hitem, i klip k němu byl pokřtěn a zároveň poprvé představen v Theatro music clubu karlínského divadla. Kromě Lukáše Janoty a Honzovy maminky se rolí kmotrů ujali Ondřej Gregor Brzobohatý a Anna Fialová, Honzova letitá kamarádka. Ondra Ruml, který měl být také jedním z kmotrů, se nakonec omluvil, protože ho pracovní povinnosti zdržely v Bratislavě.

"Mám radost, že mě přišlo podpořit tolik kolegů z branže i ze SuperStar", neskrýval své pocity Honza Fanta. "Klip už běží na youtube a my s Lukášem máme plnou hlavu dalších plánů, na které se moc těšíme!" Nadějný zpěvák již několik let účinkuje v divadle Kalich, kde ho aktuálně můžete vidět v muzikálech Vlasy nebo Voda (a krev) nad vodou v Hudebním divadle Karlín nebo na Fidlovačce.

Honzův klip si můžete pustit zde: https://www.youtube.com/watch?v=2lowioLEC6I

Zdroj: Helena Váňová Production

Foto : Jaroslav Hauer

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!