První dětský česko-slovenský hit HOUPACÍ KONĚ je na světě

03.10.2020

Desítka oblíbených interpretů dětské scény z Česka i Slovenska se společně sešla v trikovém studiu na okraji Prahy, aby zde natočila klip k písničce HOUPACÍ KONĚ. Jde o první dětskou hudební "mezinárodní" spolupráci těch, kteří mají k dětskému světu blízko. Objeví se tak kapela Čiperkové, Krejčík Honza, břichomluvec Zdeněk Polách se svým Matýskem, Pískomil se vrací, Lumpína, Princezna Áňa, Princ Pó a pes Barney, slovenští Paci pac, a také nový dětský projekt Prťáci.

Klip natočil mladý úspěšný kameraman a střihač Martin Kolembář, který získal první místo za "Best Music Video" na festivalu Redding v Californii.

Nápad vznikl v hlavě baviče Krejčíka Honzy, který pro děti tvoří už 14 let. K písničce Houpací koně složil také hudbu a text napsal básník Jiří Teper.

"Byl to nápad, který jsme rozvíjeli a já jsem moc rád, že se nám podařilo dát dohromady partu skvělých lidí, profesionálů. Natáčení bylo pohodové, veselé a na vysoké úrovni. Vzniklo něco, co nemá obdoby a co se určitě bude dětem i jejich rodičům - protože i ony byly děti - líbit," podotkl Krejčík Honza.

Písnička i klip jsou zajímaví tím, že v něm účinkuje i známý "břichomluvec" Zdeněk Polach se svým Matýskem, unikátní loutkou, která si získala velkou popularitu i v "nedětských" televizních pořadech.

Zvuková nahrávka byla pořízena v nahrávacím studiu SECY MUSICall Nymburk, ve studiu Jiřího Vopavy, ve studiu Ondřeje Pečenky a ve slovenském studiu LOFT Bratislava

Video záznam byl pořízen ve FZG STUDIO - filmový ateliér Klecany.

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!