Muzikál SHREK v Tip Sport Areně již 21.4.

11.04.2018

SVĚTOVÝ MUZIKÁL SHREK MÍŘÍ ZA ČESKÝM PUBLIKEM!

Muzikálová show Shrek míří do Prahy. Premiéra dlouho očekávaného rodinného muzikálu se uskuteční 21. dubna ve 14 hodin v Tip Sport Areně. Legendární animovaný film Shrek byl před deseti lety uveden na newyorská divadelní prkna v podobě výpravného muzikálu a na Broadway sklízel obrovské úspěchy. Jeho tvůrci získali nominace na prestižní ocenění a úspěšně představili show v Londýně, Madridu nebo třeba Buenos Aires. Nyní se konečně dočká i české publikum. Režie nádherné a neuvěřitelně vtipné show pro celou rodinu se u nás ujal Roman Štolpa.

OBLÍBENÉ ANIMOVANÉ POSTAVY OŽIJÍ NA JEVIŠTI

Muzikál Shrek je krásnou výpravnou show, která se dějově drží své první filmové předlohy. Jde o jednoho z nejpopulárnějších animovaných hrdinů, kterého znají a milují děti i dospělí na celém světě. Všechny známé a oblíbené postavy z filmu se objeví i na jevišti a přibude k nim i řada dalších pohádkových bytostí. Celkem 128 postav společně diváky provede dvouhodinovým příběhem s úchvatnou výpravou. "Muzikál Shrek je moje srdeční záležitost. Téměř rok a půl přípravných prací, mravenčího hledání nejlepšího obsazení, společného cizelování českého překladu textu písní atd. Je to krásné zpívání, silná hudba, sborové písně, spoustu pohádkových postav a úžasný příběh. Prostě americký muzikál se vším všudy. V dubnu českého Shreka představíme lidem a všichni věříme tomu, že to bude opravdu událost." uvádí co pro něj znamená tento muzikál jeho režisér Roman Štolpa. Produkce se ujalo Východočeské divadlo Pardubice, které patří k nejprestižnějším kulturním stánkům u nás a zavedená úspěšná společnost Gotime.cz, kteří získali jako jediní exkluzivní licenci na uvedení Shreka v České republice. Po premiérovém představení 21. dubna v Praze budou následovat představení i v celé řadě dalších českých měst. Těšit se na velkolepou výpravu, živý orchestr, nádherné masky a muzikál plný krásných písniček mohou diváci v Brně, Ostravě, Hradci Králové, Zlíně a Liberci. Od podzimu 2018 pak zakotví muzikál v Praze. Konkrétní data a další podrobnosti najdete na stránkách www.shrekmuzikal.cz Rovněž můžete sledovat novinky a informace ze zákulisí na facebookových stránkách ZDE nebo na Instagramu pod #Shrekislife.

TVŮRCI A PROTAGONISTÉ

Divadelní zpracování Shreka nabídne úžasnou hudbu s chytlavými melodiemi od Jeanie Tesoriové a vtipné texty světoznámého tvůrce Davida Lindsay - Abaire. Ten neskrýval nadšení z obrovské světové popularity svého díla. Zmínil, že jde o nádherný příběh, který záměrně pojal velmi vtipně. Diváci všech věkových kategorií by se tedy měli opravdu dobře bavit a zároveň i dojmout. Muzikál obsahuje celkem na 20 jejich autorských písní, které pro české publikum opravdu výtečně přeložil Martin Fahrner a hudebně nastudoval dirigent František Štěrbák se svým orchestrem, který bude představení živě doprovázet. Choreografie náročných tanečních čísel se ujal Tomáš Kuťák. Pohádkovou výpravu, čítající několik skutečně velkolepých scén, připravil akademický malíř Jaroslav Svoboda. Nádherné kostýmy obstarala výtvarnice Lucie Ulíková a vynikající masky jsou dílem Davida Šestáka, kterého můžete znát například z pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Zpívat, tančit a dokonce i stepovat můžete vidět v hlavní roli zeleného zlobra Shreka Jiřího Zonygu, jeho vyvolenou Fionu bude hrát Radka Pavlovčinová či Ivana Jirešová. Uvidíte také skutečně zábavného lorda Farquada, kterého ztvární Viktor Dyk v alternaci s Ondřejem Báborem. Mezi dalšími protagonisty jsou například Karel Zima nebo Lukáš Ondruš jako veselý Oslík, Hanka Křížková coby Dračice, Filip Hořejší jako Pinokio a mnoho dalších oblíbených herců, zpěváků a tanečníků. "Oslík je pro mě velikánskou výzvou, hlavně pro to, že je neskutečně ukecaný a vše řeší opravdu jedinečným způsobem. Uvidíme, jestli to zvládnu v padesáti stupňovém horku, jelikož můj kostým je sice překrásný, ale pěkně izolovaný. Bude to pro mě trošku bikram yoga." prozradil o své roli Lukáš Ondruš. A ještě pozvání od Romana Štolpy: 

"Přijďte se na nás podívat a uvidíte, že naše heslo: Baví Tě svět? Tak neřeš věk! Přijíždí Shrek! má vážně pravdu.

Vstupenky na muzikál Shrek jsou již v prodeji.

V Praze dne 10. dubna 2018

kontakt: Zuzana Kuklová, zuzana.kuklova@pleon-impact.cz, www.pleonnewsroom.cz

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!