Poslední rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem

11.10.2019

Na Slovanském ostrově i ve Velkém sále paláce Žofín zní k poslednímu rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem jeho šlágry i méně známé písně a skladby v němčině. Hudební výběr dodala k této příležitosti podle dřívějšího vyjádření organizátorů Gottova rodina. Veřejnost se přichází od rána do žofínského paláce poklonit oblíbenému umělci. Smuteční místnost bude otevřena do 22:00, v případě velkého zájmu až do půlnoci.

Atmosféru loučení s Gottem umocňují a emoce rozdmýchávají Gottovy písně, které poslouchají lidé čekající před palácem Žofín i ti, kteří procházejí Velkým sálem, kde je vystavena rakev.

Velmi často zní písně od Gottova dvorního skladatele Karla Svobody. Nechybí pohádkové hity Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Jdi za štěstím, skladba známá ze seriálu Cirkus Humberto Krev toulavá nebo šlágr Paganini.

Lidem do uší hrají také převzaté zahraniční písně, většinou na texty Jiřího Štaidla - Jsem na světě rád, Požehnej, Bože můj, Tak zůstaň či Žaluju ptákům. V hudební smyčce je zařazena také původní píseň amerického hudebníka Erika Carmena All By Myself, kterou česky otextoval Zdeněk Borovec jako Kam tenkrát šel můj bratr Jan.

Znějí také úplné novinky. Skladba Srdce nehasnou, kterou Gott nazpíval se svou dcerou Charlottou nebo píseň Ta pravá z loňského roku, kterou pro Gotta napsal muzikant Marek Ztracený.

Foto : Showpix

htmlkody.info
                                                                          email:spycross@spycross.cz                                                                    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky